Autor Zpráva
Juross
Profil
protože mi PC nejede tak jak by mělo, rozhodl jsem se naformátovat disk a znova nainstalovat windows. (žádné šetrnější metody nepomohly)

Chtěl bych se ale zeptat, jak je nejlepší to udělat.

Po zformátování nbainstalovat ovladače hardwaru od výrobce a potom popř. aktualizovat ( např u grafiky ) ??

nebo instalovat rovnou ty novější ??

A jestli máte nějaký zajímavý tip při instalaci, tak můžete taky zmínit. (vaše postřehy)
Gekon
Profil
Rozdělit disk na několik partitions a na jednu si dát zálohy svých osobních dat. (Plus to samé na DVD)
Na další partition si ukládám veškeré instalačky programů, co budu potřebovat. Aspoň pak nemusím lovit desítky CD a DVD.
Instalovat rovnou nové drivery, je to rychlejší.
Formátovat POMALU! A formátovat v NTFS, to ale jistě víš:)
Manq
Profil
osobne mam disk rozdeleny na 3 oddily,
C:system, - OD
D:Data - programy, filmy, vetsi soubory
E:moje slozka - mp3, images, web, save, atd, atd...
Nox_lbc
Profil
1) zazálohovat (na jinou particnu nebo HDD)
2) zazálohovat na DVD
3) zformátovat SPRÁVNOU partition (ano, jednou jsem si zformátoval druhou partition, kde jsem měl všechna data ;-)
4) udělat si kafe, když správně vyhladne tak si ho vklídku vypít, možná bys stihnul i skočit do cukrárny pro zákusek (pozor! záleží na velikosti HDD)
5) spustit instalaci Win XP
6) udělat si další kafe, pokud přešla chuť, tak třeba čaj ... pořádně osladit ...
7) nastavit systém, nainstalovat nejnovější ovladače a software

takhle to dělám já ;-)
Juross
Profil
díky všem, tak jsem zjistil, že to dělám dost podobně i s těma partitionama.. c,d,e i zaloha.. jen jsem nevěděl jak s těma ovladačema....

A aktualizujete třeba i ovladače u chipsetu ..

btw: kávu moc nemusím :D
Nox_lbc
Profil
A aktualizujete třeba i ovladače u chipsetu ..

Dávám ty co mám na CD (popř. na HDD) ... neprolejzám internet, jestli se náááhodou neuvolnila Sigma-Beta verze ... to fakt ne ;-) hraju s poslední funkční verzí, kterou mám momentálně k dispozici ...

btw: kávu moc nemusím :D

To přijde ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0