Autor Zpráva
Duum
Profil *
Dobrý den, zakoupil jsem si HDD 320GB 7200 16MB od western digital s rozhraním sata. Po připojení k PC ho nevidí ani sám BIOS. Po testu detekce Sata zařízení se na chvíli "zamyslí" a pak vyplivne že to nemůže rozpoznat... Ve woknech taky neni vidět, a při instalaci woken taky ne. Pokud máte někdo jakýkoliv nápad, rád ho uvítam. Protože abych si koupil HDD za 3 000 Kč a pak ho nepoužil, to je na mě moc... :-) Děkuji za odpověď
Miloš
Profil
Může to být čímkoli; letmo mě napadá jediné: Disk je podle všeho SATA II. Pokud umí deska jen SATA (1), je potřeba na disku nastavit omezení přenosu (udělat z něj SATA 1) pomocí jumperů.
Duum
Profil *
A nevíš jak??? Alespoň jaký mam spojit? Já tam spojil možnosti 1 a 2... A ještě mě napadlo, jestli to nemůže být verzí Biosu, kterej ho nerozpozná... A někdo mi řikal, že to může bejt omezenim na MB. Jako že deska zvládne jen určenej počet GB... Tak nevim, podle mě to bude asi verzí Biosu, navíc za aktualizaci Biosu od Phoenix chtěj 29.90$... Se asi zbláznili!!!
Miloš
Profil
Duum
ako že deska zvládne jen určenej počet GB
Tady bych problém neviděl, protože v takovém případě je disk vidět, akorát se hlásí jako menší.
Duum
Profil *
jj Já si to taky myslel, ale už sem to vyřešil těma Jumperama, už jedu z novýho 320GB... :-) Moc dík za radu sem ti zavázanej... Asi ti začnu vyřezávat indiánskej totem... :-D Fakt díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0