Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj potřeboval bych poradit, jak rozdělit harddisk před instalací WinXP a Linux... normálně jsem to dělal tak, že jsem začal instalovat WinXP a na začátku instalace jsem si rozdělil disk na dvě poloviny a do první poloviny jsem vložil oddíly (WinXP) C a D, druhou polovinu jsem nechal volnou a pak do ní nainstaloval Linux, jenže teď mám notebook a k tomu instalačky, který slouží jen k opravě nebo přeinstalování WinXP a chybí tam možnost před instalací rozdělit harddisk, tak by mě zajímalo jestli neexistuje nějaký program, který se nabootuje a rozdělí harddisk (nemyslím tím nástroje, pomocí kterých lze rozdělit HDD např. ve Windows - rád bych to udělal ještě před instalací). Mám instalačky Linuxu (Suse, Mandriva), takže jestli by byl nějakej návod jak pomocí těchto instalaček rozdělit harddisk (i NTFS nebo jak to windows mají) byl bych za něj moc rád.

díky moc, Honza
Peca
Profil
Zkus jednoduše pomocí těch instalaček Linuxu rozdělit disk jak chceš (jenom rozdělit, neformátovat), pak instalaci přerušit a naistalovat WinXP. Ty by už rozdělený disk neměly nijak měnit.
H13
Profil
Tak na Suse je nástroj, ale ten mě nepustí jen tak po rozdělení HDD, dalo by se tam ten HDD rozdělit, jenže zase chce druh (Linux native, Linux swap, FAT32, ...) a NTFS tam není ...
smajli
Profil
Ideální je startovačka od w98, ale jinak jedno jaká disketa se systémem, kerá ti umožní spustit na počítači DOS a mít na ní program FDISK s kterým si rozdělíš disk.
Peca
Profil
smajli
Notebook s disketovkou jsem hodně dlouho neviděl :-)
H13
Použij na rozdělení disku instalačku od jiných XP, které tam tu možnost mají.
H13
Profil
Peca
Tak nakonec jsem to tak udělal... naštěstí máme víc počítačů, ale tak jednoduchý to nebylo. Když jsem si pomocí jiných instalaček rozdělil harddisk a ukončil instalaci F3, vše bylo v pořádku, HDD byl rozdělenej... jenže ty reinstalačky od notebooku si ještě před instalací něco nahrávají na disk, takže to hodilo chybu, protože harddisk nebyl naformátovanej...takže jsem musel znova najet na rozdělení harddisku a nechat ho naformátovat těma jinejma instalačkama... Jenže jakmile se disk naformátuje, instalační program ihned začne kopírovat data na disk, takže mi nezbylo nic jinýho než natvrdo vytáhnout CD a pak F3... no přinejmenším trochu nestandardní...

Zábavný je taky to, když přeinstalováváte Windows (já to dělám často, pořád zkouším nějaký programy a tak po určitý době musím reinstalovat)... Po určitý době vás to nepustí aktivovat Windows přes internet, takže tam musíte zavolat... Myslím, že ze mě musí mít na Microsoftu radost, když jim tam volám každej měsíc a odpovídám na otázky typu "Neinstaloval jste náhodou tento software na více počítačů" předem... Jako kdyby nepočítali s tím, že se může objevit někdo, kdo si totálně pomalý Windows musí přeinstalovat...(když tak přemýšlím, zajímalo by mě co dělá většina uživatelů, když se jim díky Internet Exploreru zaviruje počítač...) No, ale abych jen nehanil... I přes nepříjemný otázky Call centra Microsoftu je fajn, že jim člověk může zavolat zadarmo (800) v neděli 24.12. ve 23.40 :-)
Bubák
Profil
H13
Pokud potřebuješ takhle často instalovat win, tak je výhodnější je naistalovat, aktivovat, případně přidat několik pracovně důležitých programů a udělat si obraz disku.
Ušetří ti to hodně času.
H13
Profil
Bubák
Asi to tak příště udělám
Daniel159
Profil *
ahoj,potreboval bych poradi.Mam harddisk o kapacite 160gba chte bych ho rozdelit aby na jedne castibyl windows a nadruhou abych mohl instalovat sve programy a hry.mam win XP HOME.dekuji za RADU........E-MAIL:SONY:PS3@seznam.cz kdztak i napiste sem...dekuji daniel Marczell
Daniel159
Profil *
prosíím poradte
Daniel159
Profil *
hej fakt mooooooc by jsem to potřeboval
Daniel159
Profil *
na ***** tady,nikdo nepichne...........
f
Profil *
f
nightfish
Profil
Daniel159
njn, tady tohle není web o píchání, tak se nediv

jinak tvůj problém může vyřešit třeba Partition Magic
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0