Autor Zpráva
Juross
Profil
Chtěl jsem se zeptat, když mám připojení k internetu přes modem ADSL, a mám doma notebook spojený s PC síťovým kabelem a sdílím oběma internet, je to legální ?

ne že by mi to nějak vadilo, kdyby nebylo....
koudi
Profil
Ano je.
(tedy pokud ve smlouvě nemáš napsáno, že to nesmíš, ale dost o tom pochybuji)
habendorf
Profil
Juross: Platíš za připojení. Jestli na něj pověsíš jeden počítač nebo deset, to je tvoje věc.
Peca
Profil
Podívej se do smlouvy. Ani bych se nedivil, kdyby nebylo. Mít dva telefonní přístroje na jednu přípojku je nelegální.
Bubák
Profil
Když už, tak aspoň rozlišujte "nelegální" a "porušení smluvních podmínek".
habendorf
Profil
Mít dva telefonní přístroje na jednu přípojku je nelegální.

Jenže on má připojený 1 modem.
Juross
Profil
No a ještě když už jsem u toho připojení, mám doma 2 síťové kabely, jeden je na

propojení 2 PC a druhý je na propojení více PC přes switch.

nepoznám ale který je který, ví někdo jak na to ?

(notebook nemam u sebe, metoda pokus omyl nejde provést)
habendorf
Profil
Dej si koncovky jednoho kabelu k sobě a podívej se, jestli jdou barvy drátů ve stejném pořadí. Pokud ano, je to kabel pro switch. Pokud ne, je to crosslink pro spojení dvou PC bez switche.
Juross
Profil
habendorf
díky
DoubleThink
Profil *
Jak síťové karty, tak i routery/switche/huby už nějakou dobu zvládají detekci typu kabelu. Pokud tedy nemáš nějak zvlášť starý hardware, můžeš použít oba kabely.
koudi
Profil
Dovolím si trošku menší OT.

Jak síťové karty, tak i routery/switche/huby už nějakou dobu zvládají detekci typu kabelu. Pokud tedy nemáš nějak zvlášť starý hardware, můžeš použít oba kabely.

A to se mi líbí. Dneska se za pár kaček dá koupit krabička, která má hromadu portů, vestavěný dhcp a ještě je tomu jedno jakej kabel do toho strčim. To je pak síťování (to jednodušší) vysloveně zábava. Když si vzpomenu, jak jsem kdysi síťoval složitě tři počítače k sobě, tak to byl fakt horor.
DoubleThink
Profil *
Ovšem na druhou stranu - co do technické jednoduchosti - koax stále nepřekonán ;)
Veruu
Profil
Ahoj, ráda bych zavedla internet routerem do jednoho počítače a dvou nb. Počítač kabelem a oba nb wi-fi. Internet máme přes kabelovku. Jak na to? A lze to vůbec? Děkuji za odpověď.
radim93
Profil
Sice jsem nidky nesťoval, ale skus připojit internet třeba k pc a sesíťuj ho s těma dvouma nb.


BTW: Sorry, nevšíml, jsem si jak je to staré téma.
Veruu
Profil
Je to aktuální téma, děkuju. Ale jak se to dělá? nerozumim tomu. A potřebovala bych to, aby se dalo se dvěma nb běhat po bytě, a byly připojený na net....
YoSarin
Profil
Veruu
Založ si nové téma, pak ti někdo určitě rád poradí.
Veruu
Profil
Jak na to? Díky
vendo_2
Profil *
Mít dva telefonní přístroje na jednu přípojku je nelegální.

Ale otázka je - prečo... Asi preto že to zaťažuje galvanicky elektrickú rozvodnú sieť,nie kvôli tomu, že by vás svokra odpočúvala (aj to je nelegálne, ale inak)...
Keď máte intrnet na jednom kompe a idete ho ďalej zdielať, musíte nasadiť nejaký server na tom kompe, myslím že najskôr proxy. Platíte za prenesené dáta, alebo máte paušál. Dokonca vám môže priamo provider ponúknuť router na 4 počítače ...napr., takže celá táto debata o legálnosti stráca zmysel
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0