Autor Zpráva
Enspancio
Profil *
Dobrý den všem.

Rád bych se zeptal, jak z neveřejné adresy "utvořit" veřejnou. Já vím, zní to jako blbost. Ale mám neveřejnou IP adresu, ale chtěl bych aby můj comp, např. pár souborů bylo přístupné z intrnetu. Nebo např. když ve hře založím multiplayer, tak aby se přez IP mohl připojit kamarád. Tzv. z venčí. O Hamachi vím, jen je to velice nepraktické.

Děkuji moc.
nightfish
Profil
Enspancio
buď svého poskytovatele připojení požádáš o přidělení veřejné IP adresy (za což tento může chtít nějaký poplatek)
no a druhou možností je na routeru, který převádí překlad adres (tedy taktéž u tvého poskytovatele) nastavit přesměrování některých konkrétních portů na tvůj počítač
Anonymní
Profil *
Nejjednoduší pro tebe bude Hamachi...
oogi
Profil *
Některý firewally (Kerio) uměj taky přesměrovat porty, nevim ale zda to jde použít v tomto případě...
syky01
Profil
oogi
Nepomůže, protože ty porty musí být k němu přístupné už z internetu. Lokální firewall může maximálně příchozí trafic přesměrovat dál, ale nemůže zařídit aby z internetu byly porty dostupné na daný počítač. Jak psal nightfish, buď požádat o veřejnou IP adresu nebo o přesměrování portů a na lokálním počítači nastavit služby které mají být dostupné na dané porty
Railbot
Profil
Jak už zaznělo - hamachi. Otevře ti stejně možnosti jako veřejná IP adresa.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0