Autor Zpráva
JJAn
Profil *
Dobrý den,
zajímaly by mne Vaše zkušennosti se zařízeními, které vytváří LAN síť mezi počítači po silových vodičích; zejména dosah a propustnost přes elektroměry. Jde např. o toto zařízení

Power over Ethernet Ovislink HP-1000E

Chtěl bych udělat LANku pomoci týhle věci v panelovém domě, každý byt má vlastní elektroměr, myslíte že by to mohlo fungovat po celém panelovém domě např. se třemi vchody?


Děkuji
DoubleThink
Profil *
Svého času jsem taky koketoval s myšlenkou zasíťovat pár PC přes elektrické rozvody.
Měl jsem poněkud menší cíle - chtěl jsem udělat síť jenom v rámci jednoho bytu. Po přečtení názorů několika odborníků jsem to ale opustil.

propustnost přes elektroměry
Elektoměry jsou zpravidla překážka, datová větev se musí oddělit a přemostit elektroměr.

zejména dosah
Různý, podle kvality elektroinstalace a množství rušivých prvků.

myslíte že by to mohlo fungovat po celém panelovém domě např. se třemi vchody?
Ne

Přenos vysokofrekvenčního signálu přes nízkofrekvenční elektrické rozvody se ukazuje jako slepá cesta.
Jednak na to rozvody nejsou stavěné (nekonstantní impedance a tedy odrážení signálu plus obrovský packet-loss), a stejně tak připojené spotřebiče (jedna zářivka je schopna vyhodit celou síť). A navíc - elektrické rozvody se začnou chovat jako antény, které spolehlivě ruší krátkovlnné rádia a mobilní sítě.
V některých zemích už se uvažuje o zákazu těchto sítí.

Vytvořit fungující síť pro víc jak pár bytů je pomocí tohoto systému skoro nemožné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0