Autor Zpráva
Mistr
Profil
Přátelé,

pořídil jsem si počítač a v něm je i digitální televizní karta. Zdůrazňuji slovo digitální. Proč? Za chvíli se to dozvíte.

Když jsem chtěl doma vyladit jednotlivé kanály, našla mi karta jen Multiplex "B" (tedy Primu a spol.). Multiplex "A" (tedy ČT a spol.) ne a ne chytit. Zkusil jsem připojit i venkovní střešní anténu, co máme k normální televizi, a také nic - ani jeden Multiplex. Nakonec jsem počítač odnesl ke kamarádovi, který bydlí ve stejném domě a na jehož počítači s televizní kartou (snad ACER?) běhají oba Multiplexy. Ani tam má karta Multiplex "A" nenašla.

Zašel jsem se tedy zeptat do obchodu, kde jsem počítač i s kartou zakoupil, a tam mi mj. řekli, že jsem po připojení na domovní anténu nemohl nic chytit, protože já mám digitální kartu, kdežto anténa přijímá analogový signál. Co si o tom myslíte? Je to možné? A pokud ano, jak by potom vypadala správná digitální anténa?

Díky za informace a názory.
ppooler
Profil
Nevím jestli Ti to ppmůže ,ale já používám nejlevnější TV Tuner (za1000 Kč )- ,a chytnu kanály Čt1 ,Čt2 ,Prima, N@va a to v poměrně slušné kvalitě- s anténou za 300 Kč...
Bubák
Profil
Nakonec jsem počítač odnesl ke kamarádovi, který bydlí ve stejném domě a na jehož počítači s televizní kartou (snad ACER?) běhají oba Multiplexy. Ani tam má karta Multiplex "A" nenašla.
Na tohle se nedá odpovědětm chybí důležitá informace, na jakou anténu jsi byl u kamaráda připojený.

mám digitální kartu, kdežto anténa přijímá analogový signál.
Z článku www.digizone.cz/clanky/anteny-pro-individualni-prijem-digitalni-televi ze/
Jinak platí, že šíření elektromagnetických vln je stejné, ať už nesou nějakým způsobem analogovou nebo digitální informaci.
Mimochodem, opět chybí důležitá informace, jaká je "domovní" anténa.

Další info:
www.digizone.cz/slovnicek/antena/

OT
Je to jako zdejší klasika: "Mám stránku, ale nefunguje", taky se na to nedá skoro nic říct.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0