Autor Zpráva
zvo
Profil
Dobrý den,
Používám program EasyPHP. Chtěl bych, aby na server, který mám spuštěný přes EasyPHP se mohl připojit každý z mé domácí sítě řízené Wi-Fi AP. Co mám nastavit v konfiguraci Apache, aby si mohly mé weby prohlížet všichni v naší domácí síti ?

Děkuji,
zvo.
koudi
Profil
Myslím, že to je direktiva Listen
Jakub
Profil
Teoreticky nemusíš nastavit vůbec nic. Z ostatních počítačů se na stránku dostaneš přes http://jmeno_pocitace (serveru) nebo http://ip_adresa_pocitace. Jediné, v čem by teoreticky mohl být problém, je nastavení firewallu.
Direktiva Listen slouží k nastavení portu, na kterém Apache naslouchá.
koudi
Profil
Direktiva Listen slouží k nastavení portu, na kterém Apache naslouchá.
Direktiva Listen slouží k nastavení IP & portu, na kterém apache běží. EasyPHP má tuším Listen 127.0.0.1:80 a je přístupný jen z daného počítače.
nightfish
Profil
popřípadě taky může přicházet v úvahu nastavení Allow a Deny
pro přístup odkudkoliv je ideální nastavit
Order allow, deny
Allow from all
koudi
Profil
popřípadě taky může přicházet v úvahu nastavení Allow a Deny
Co si tak pamatuji, tak právě v EasyPHP stačilo změnit jen direktivu listen.
zvo
Profil
Ok, v síti mám adresu 192.168.100.100, chci aby na této adrese mohli všichni v mé síti vidět můj "localhost". Vypnu firewall, na APčku nastavím povolení této adresy pro web. Co mám nastavit v kofiguraci Apache ??

Díky,
zvo.
nightfish
Profil
Listen 80
nebo
Listen 192.168.100.100:80
zvo
Profil
Listen 80
nebo
Listen 192.168.100.100:80


Zkusil jsem to zadat do konfiguračního logu, bohužel Apache se mi nyní vůbec nespustí. Vždy se ihned ukončí. Nevíte, kde by mohla být chyba ?
nightfish
Profil
Nevíte, kde by mohla být chyba ?
si spusť apache v příkazovém řádku, on ti tu chybu vypíše...
lajbi
Profil *
Zdravim,
naistaloval jsem si easyphp, protože potřebuji PHP. Problém je v tom že php funguje jen v souboru *.php. Když začlením php do kódu psaného v html tak php nefunguje. (všechno je adresáři www)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0