Autor Zpráva
Bary
Profil *
Ahoj chtěl bych přetaktovat můj procesor. Mám AMD Athlon 2600 1,92 GHz . Zajímalo by mě jestli to jde a jak . Díky
habendorf
Profil
V BIOSU.
Joker
Profil
Případně na CD od základní desky by na to mohl být prográmek
Bary
Profil *
a v biosu mam zvolit jakou moznost , nechci tam zenit neco co nemam , a pak y mi nesel PC
Plaváček
Profil
Bary

Pokud BIOSu nerozumíš, tak se takovýmto experimentům zdaleka vyhni. Viz http://www.opc.unas.cz/view.php?cisloclanku=2002020301
Bary
Profil *
Mno BIOS , vim co to je , k cemu to je , a vym co mam mackat kdyz chci formatovat ale to je vse .Jinak dik za link Plavacek.
Joker
Profil
a v biosu mam zvolit jakou moznost , nechci tam zenit neco co nemam , a pak y mi nesel PC
Noo, možná bych se s těmihle znalostmi do toho ani nepouštěl (nic ve zlém), ale mění se frekvence sběrnice (FSB), případně pokud to jde tak násobič procesoru (multiplier) a popřípadě napětí na procesoru (voltage).

Ještě předtím ale není špatné se trochu zamyslet nad samotným smyslem toho počínání:
Přetaktování má negativa: zkrácení životnosti procesoru, v krajním případě na nulu (= odpálení procesoru), větší zahřívání a nižší stabilita systému.
Proto bych přetaktovával jen v případě, že je ten vyšší výkon procesoru opravdu potřeba, tj. pokud některé aplikace nestíhají kvůli pomalému procesoru. Například pro hry to má smysl jen pokud je oproti procesoru předimenzovaná grafika a paměť.

Ještě pár rad:
- Zvýšit napětí na hodnotu blízkou nebo dokonce vyšší než průrazné napětí tranzistorů v procesoru není dobrý nápad :-)
- Zvyšování frekvence FSB současně přetaktovává i paměti, takže by to chtělo slušné paměti
- A taky to chce pořádné chlazení :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0