Autor Zpráva
Celebi
Profil
Jak oddělit zvuk od videa? (Stačí mi název programu a stručně co asi udělat.)
A ještě jeden dotaz - jak oddělit zvuk v pozadí (zabouchnutí dveří od auta, hudba...) od dabingu (toho co říkají postavy)? Tady bych poprosil o o něco podrobnější návod.
Předem děkuji za pomoc.
Eddie
Profil
Ide o DVD Video disk alebo DivX subor?

V pripade DVD su zvukove stopy oddelene od videa.
Celebi
Profil
Ide o DVD Video disk alebo DivX subor?
Jak poznám, který to je? Má příponu .avi. Ale spíš bych řekl, že jde o DivX soubor.
DJ Miky
Profil
Má příponu .avi.
To bude DivX nebo jiné video. To má jednu zvukovou stopu, to nepůjde oddělit.
Yrrah
Profil
V pripade DVD su zvukove stopy oddelene od videa

Ehm, v případě ČEHOKOLI je zvuková stopa oddělená od obrazu. Nějak si nedovedu představit, že by zvuk byl součástí obrazu :-)

Jinak, oddělení ruchů např. od hudby v podstatě nejde. Dá se ale částečně docílit např. oddělení dabingu od podkladu, pokud je např. na DVD dabing v jiném kanále než hudba, ale výsledek je stejně k ničemu. Nemá smysl se snažit odmixovat něco, co bylo někde smixováno - to už je lepší sehnat ten zdroj :-)
MilanPa
Profil *
Program VirtualDub (viz třeba www.tvfreak.cz) funguje na oddělení audio stopy. Audio - export wav nebo něco takového. Ale oddělení ruchů od dabingu to už je o hodně tvrdší oříšek, jak už napsal Yrrah. Jedině se pokusit trochu to potlačit ekvalizérem nebo stereopozicí (Audacity, SoundForge a VST pluginy...).
ladab
Profil *
zkus program : aoa audio extracor (slunecnice.cz)
Lenee
Profil *
Ahoj,
ráda bych se zeptala jestli jde oddělit zpěv od hudby např v Mp3 a nebo když hraje hudba ale oni do toho něco mluví, jestli jde odmazat jen to mluvení a hudbu nechat. Zkoušela sem pár prográmků na úpravu ale v žádným mi to nejde a nebo se v tolika nesrozumitelných tlačítkách nevyznam x).
Díkis za odpověd. :)
DNK
Profil *
Uz jsem se setkal s celovernim filmem, ktery byl ve formatu DivX (mozna Xvid), ktery mel 2 zvukove stopy. Predpokladam to z toho duvodu, ze se mi jedna z techto dvou zvukovych stop v jednom prehravaci neprehravala.

Lenee: Kdysi jsem delal domaci videa a zvuk jsem tahal z obycejnych MP3 souboru, ale nikdy jsem si nevsiml, ze by se audio stopa z MP3 formatu dela nejak rozebrat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0