Autor Zpráva
nym
Profil *
dejte nazor na tuto sestavu :)

Platforma
##05255 Intel

01. Case
#086855 Eurocase 5410 DarkBlue, PFC, 400W, CE, 2xUSB, kit prescott

02. Základní deska
#1000347 Asus P5LD2, C, SATA2, PCIe, sk.775/1066, i945P

03. Procesor
#1001788 Intel Pentium D925 Presler (3, 0GHz, 800MHz, 2x2M) Box

05. Operační paměť
#017880 Kingston 1GB 533MHz DDR2 Non-ECC CL4 DIMM (Kit of 2)

06. Grafická karta
#018968 Asus EN7600GS TOP SILENT, 512MB, heatsink, PCIe

08. Pevný disk
#1004379 Seagate 160GB, ST3160815AS, SATA-II, 8MB, 7200.10r-5R

10. CD-RW/DVD-RW
#1002754 LG GSA-H12LB DVD-R/RW/RAM, LightScribe, white, retail

11. FDD mechanika
#022052 ALPS FDD 1,44MB, white, RoHS

24. Operační systém
#1004951 Microsoft OEM Windows Vista Home Basic 1pack 32bit CZ
tpikalek
Profil
Jeden 160GB disk je hodně málo. Když Windows XP, tak Professional.
Eddie
Profil
Dal by som rychlejsiu RAM-ku...
nym
Profil *

Jeden 160GB disk je hodně málo. Když Windows XP, tak Professional.

neni to nahodou vista? :D
tpikalek
Profil
neni to nahodou vista? :D
Jej, blbě vidím... No tak tím hůř, počkal bych na SP2 :-) V tom případě bych ale určitě dal nejen větší disk, ale i více a rychlejší operační paměť.
Nejlepší by bylo určitě koupit Core Duo, pokud to finance dovolí...
Taky bych koupil nějaký lepší zdroj než 400W Eurocase, třeba nějaký Fortron.
Na procesor bych dal nějaký jiný chladič než BOX.
Str4wberry
Profil
Ten jeden GB na Vistu je málo. Sice je to doporučené, ale jede to jako XP na 256MB. Disk také malý. Ale samozřejmě záleží na využití sestavy.
Miloš
Profil
K těm Vistám – vřele doporučuji přečíst následující článek: blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne
tpikalek
Profil
Jak na to ještě koukám, určitě bych šel do lepší skříně a lepšího chlazení.
Skříň nějakou, co má vepředu i vzadu možnost osazení 12cm ventilátoru a má více míst pro pevné disky (z toho některé před předním ventilátorem). Obě tyto pozice bych 12cm ventilátory osadil (nejsou hlučné). A pevný disk bych dal před spodní ventilátor.
Dobrá a ne příliš drahá je např. CoolerMaste r Centurion 531.
Určitě kupte skříň bez zdroje a zdroj kupte nějaký Fortron. Já mám Fortron Blue Storm II FSP400-60THN a je daleko tišší než levné Eurocase, má opletené a daleko delší kabely, ale hlavně je kvalitnější.
Teď k tomu chlazení - na procesor bych koupil něco s heatpipe trubičkami, třeba velmi levný Arctic Cooling Freezer 7 Pro. Pod zdroj bych dal velmi tichý Arctic Fan 12L.

A do operačního systému vám kecat nebudu, já bych tam dal Linux!
Dredie
Profil *
tipalek: nevim o zandych adobe aplikacich pro linux ;)

Co se tyce sestavy, predpokladam ze vzhledem k tomu, ze je to na tomhle serveru, bude pocitac vyuzivan pro digitalni media (webdesign, animace, digital imaging), tudiz smeruji svuj prispevek k tomuto predpokladu:

01 - na skrini az tak moc nezalezi, ale eurocase je proste nekvalitni znacka - predevsim bych pak poridil jiny zdroj, eurocase je hoodne spatna vloba a system bude mene stabilni nez kdybys poridil treba jiz nekde zminovany fortron - nejsou to drahe zdroje a jsou hodne kvalitni

03 - pentium D pravdepodobne volis kvuli financim, nicmene taky bych doporucil C2D pokud to jen trochu pujde, pentium D je precejen trosku stary procesor a vykonove od C2D uplne nekde jinde

05 - na rychlosti pameti zas az tak moc nezalezi, jak tu nekdo psal, mnohem vic vyuzijes vice pameti a pokud tam chces dat vistu, pod 2GB bych nesel. Ja mam v kompu 2GB a XP SP2 a treba v after effects mi ty 2 giga jdou dozadku behem renderovani 10 sekund komplexnejsi animace :)

06 - zbytecne - 3D akcelerator v grafice nevyuzijes, takze pokud nechces parit gamesy, kup si levnejsi grafiku (doporucoval bych spis ati ktera ma trochu lepsi obraz ve 2D.... ale matrox to proste neni :) a usetrene penize investoval do procesoru nebo RAM

zbytek uz je celkem jendno, jeste co se tyce disku - kazdy potrebuje jine mnozstvi dat ukladat na disk. Ja mam dohromady asi 280GB a nestaci mi to :)

D.
Railbot
Profil
nym
#086855 Eurocase 5410 DarkBlue, PFC, 400W, CE, 2xUSB, kit prescott
Dobrá volba pokud chceš riskovat vyhoření počítače. Skříně se zabudovaným zdrojem jsou ty největší zmetky. Stačí si potěžkat normální zdroj a zdroj, který se dává do takových skříní, pak se člověk diví co všechno z toho asi někdo vykuchal.

#017880 Kingston 1GB 533MHz DDR2 Non-ECC CL4 DIMM (Kit of 2)
Když už, tak dual channel. #018968 Asus EN7600GS TOP SILENT, 512MB, heatsink, PCIe
512MB paměti? Naprostá zbytečnost. U grafické karty je pamět to poslední.

08. Pevný disk
#1004379 Seagate 160GB, ST3160815AS, SATA-II, 8MB, 7200.10r-5R

Jak už bylo řečeno - je to hodně málo. Sice záleží co vše na počítači chceš mít, ale já mám 2x 160GB 1x 120GB a hospodařim s tim jen tak tak :)

11. FDD mechanika
#022052 ALPS FDD 1,44MB, white, RoHS

V dnešní době disketovku? Na co?

24. Operační systém
#1004951 Microsoft OEM Windows Vista Home Basic 1pack 32bit CZ

Nejsou pro tebe Vista zbytečné? XP by bohatě stačily.
Dredie
Profil *
4 railbot:

"Když už, tak dual channel" - mam za to ze poznamka kit of 2 znaci 2x512 coz je dual channel

"V dnešní době disketovku? Na co?" - treba na flashnuti biosu

D.
t2001
Profil
paleni biosu jde i z cd, usb, atd...

achjo, koukam ze same decka co chtej mit to nej nej na superhry
quinux
Profil
Railbot
V dnešní době disketovku? Na co?
Mám spoustu známých, kteří ještě leccos donášejí na disketách. Bohužel, ještě pořád je to pro někoho nutnost ;o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0