Autor Zpráva
piko
Profil *
Ahoj, mam problem.
Koupil sem si flashku od Kingstonu, tuhle
Problem je v tom, ze mi prijde hrozne pomala. Kdyz na ni chci nakopirovat 400 MB slozku s Counter-Strikem, tak to prenasi rychlosti 80 KB/s, coz je fakt bida. Mam to pichnute vzadu v desce, kde mam 100% USB 2.0. Nevite, cim by to mohlo byt?
tiso
Profil
...ovládače...
j_hajsl
Profil
jakou máš pamět ? .... také jsem se s tím setkal a odpoveď jsem dostal na tomto foru .... měl bys mít takovou pamět, jak je velky ten flash, jinak nebude rychlost nikdy využita naplno, snad si to pamatuju správně ....
nightfish
Profil
měl bys mít takovou pamět, jak je velky ten flash, jinak nebude rychlost nikdy využita naplno, snad si to pamatuju správně ....
velmi zajímavá myšlenka - mohl by to někdo rozvést? mně se to velmi nepozdává
j_hajsl
Profil
nightfish
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=20957&foru m=16&page=-1

takže mě to neparadili tady na fóru, ale v obchodě, kde jsem ho koupil a jestli si dobře vzpomínám, tak to vysvětlili tím, že data se na disk nezapisuji online, ale nejdříve do paměti a přes ní na disk postupně, proto je také nutné používat tu funkci "odebrat bezpečně hardware" u flashdisků ... takto mi to alespoň vysvetlili a je to fakt, že když najednou mezi připojeními disku nekopiruju data větší než má pamět, tak to šlape ok.
syky01
Profil
mě se to zdá jako solidní kravina, protože i když to přes paměť jde, tak stačí hoodně málo paměti. Dnešní disky jsou schopné číst data kolem 30-50MB za sekundu a třeba flash disk uvedený v prvním příspěvku má rychlost zápisu 3MB za sekundu, takže není důvod si držet velké množství dat přímo v RAM. Co se týče odebírání zařízení, tak ani tak nejde o kopírování, ale o práci se soubory. Při kopírování by se data měli ukládat okamžitě, ale např. při práci ve wordu, když dá člověk uložit soubor, tak zápis může většinou probíhá o něco pozděj...
j_hajsl
Profil
syky01
nevím, prodávám, tak jak jsem koupil, víc jsem se o to nezajímal, ale je fakt, že při mé paměti 256 MB RAM disk při kopírování více než tohoto množství dat začal zpomalovat právě po dosažení této hranice, na jinym kompu jsem to sám nezkoušel ....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0