Autor Zpráva
Radek Novák
Profil *
Je běžné, že vypaluji jedno DVD až 45 minut? DVD mám až 16x, v čem může být problém? Vypalovačku mám LG SuperMulti GSA-4167B, která podporuje rychlost zápiisu na DVD až 16x - což je 22mb/s. Vypalování by tedy mělo probíhat jen několik minut, přesto trvá téměř 45-50 minut. Dělám něco špatně?
Bubák
Profil
Možná to, co odpověděl Miloš na diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=16&topic=45426
tiso
Profil
-pomalý počítač
-vypnuté DMA
-disk a napalovačka na rovnakom radiči (kábli)
DoubleThink
Profil *
- pomalé DVD
roberta
Profil
- chybná napaľovačka
tiso
Profil
DoubleThink - nemožné, nesedí s príspevkom...
DoubleThink
Profil *
Pravda, přehlédl jsem.
V každém případě je to možné. To, co je napsáno na médiu není rozhodující - důležité je taky, jaké rychlosti u daného média zvládá vypalovačka. Takže pravidelná aktualizace firmwaru je tady opravdu nutností.
kost
Profil *
Určitě to bude DMA.
tpikalek
Profil
Jestli máte Windows zkuste: Start --> Nastavení --> Ovládací panely --> Systém --> Hardware --> Správce zařízení -->Řadíče IDE ATA/ATAPI --> Primární / Sekundární kanál (podle toho na kterém mechaniku máte) --> Upřesnit nastavení --> a u všech zařízení nastavte "Režim přenosu: DMA (je-li k dispozici)"

Ještě jedna blbost - nemáte třeba ve vypalovacím programu nastavenou nízkou rychlost?
Radek Novák
Profil *
Na sekundárním kanálu mám režim PIO, i když mám nastaveno DMA.

Jinak mam:
P4 3,0Ghz
1024 Ram
GF4 6600
a nejnovejsi firmware vypalovacky, takze v tomhle problem jiste nebude...
Radek Novák
Profil *
Tak opravdu pomohlo kanaly odstranit... Uz to beha v DMA a 8x DVD se palilo 8 minut... parada ..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0