Autor Zpráva
Venca Černík
Profil
Čau,
potřeboval bych poradit. Ve škole máme takovej solární systém... Je to MEGASUN ST 160 ŠK. Máme k tomu orig. program Solar22. Jenže se mi to nepodařilo rozchodit na ničem jiným než na Win98. Komunikuje to po sériovým portu.

No a teď problém. Potřebujem to připojit na internet. Pro začátek by mi bohatě stačilo aby to třeba zapisovalo do souboru na disk. Zatím jediný co se mi povedlo je tohle: Na Win98 zapnu Solar22, připojím na aktuální data (každejch 10 sekund to dostává data). No a teď z toho počítače vyrvu ten sériový kabel a připojím ho na jinej počítač s WinXP, kde mám program Serial Port Monitor. Ten sol. panel tam pořád posílá ty data. Takže připojím ten Serial Port Monitor a začnou mi tam naskakovat data (každejch 10 sekund). Jenže tam je špatně nastavená rychlost portu (potřebuju 19200), takže mi to vyhazuje úplný nesmysly.

Takže: Potřebuju program kterej bude pracovat jako tenhle Serial Port Monitor a bude se tam moct měnit rychlost nebo nějakej program kterej rovnou ty data co budou přicházet bude ukládat do souboru na disku.

díky moc...
555
Profil *
tak si ho napiš ne?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0