Autor Zpráva
vendo
Profil
Migrácia jednotlivých programov - nie zálohovanie

Bol som prizvaný k zaujímavému problému:

Dotyčnému pánovi odišiel počítač, avšak HDD je v poriadku. Kúpil nový počítač - zapečatený - s predištalovaným novým windows XP a inými OEM, pretože potrebuje cez víkend súrne niečo dorobiť.
Lenže nemá tam inštalačky programu z práce, navyše tiež by potreboval aj registračné údaje odtiaľ - nejaký CAD. Jedná sa o kategóriu užívateľa, ktorý navyše ani nevie presný názov toho CAD-u.

Pokiaľ mu môžem pomôcť, bolo by to v tom, ak sa tento HDD dá do iného compu ako slave, spojiť 2 počítače cez USB mini sieť maxxtro, ktorá na rozdiel od klasickej siete umožňuje vidieť aj kopírovať či dokonca otvárať položky na diaľku v celom cudzom počítači, nielen vo foldri vyhradenom pre sieť.

Normálne sa takýto problém rieši preinštaláciou, ale viem že servisní profíci aj inštalácie windowsov zvládajú rýchlejším kopírovaním - aj keď samozrejme drivery na VGA kartu apd. sa môžu líšiť.

Existujú programy typu GHOST, ale po prvé s nimi nemám skúsenosti - prosím podaťte nejaký share/free ware ak existuje - ale ghosty sú mi nanič keďže zálohujú vraj do nejakého (ISO ?) súboru celú partíciu.

Lenže windows aj nejaký office je tam OEM, aj internet som mu sprevádzkoval,

TAKŽE by som potreboval iba PREMIGROVAŤ želané programy - buď nejakým programom ktorý vie využiť USB sieť (resp. cez internet) a zároveň urobiť vzdialenú správu, alebo IBA poradiť,

ktoré súbory/adresáre premigrovať? Viem že to budú určite:

1. registre - pardon, vetvy registra, ale ako otvoriť cudzí register, aby sa dala kopírovať položka z neho??? -

a

2. taktiež samozrejme príslušné položky z ProgramFiles, a tiež z ponuky štart , quicklaunch a prac. plochy,

===========
teda ktoré položky ako ini súbory apd. preniesť z pôvodného harddisku???

Poznámka: aj predtým mal WinXP, možno by to šlo ak skopírovaním celého registra a potom menšími úpravami.

Budem vďačný, ak niekto znalý podobnej problematiky by poradil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0