Autor Zpráva
xdusa
Profil
Ahoj, potřebuju se zeptat, jak se dá určitý soubor, hlavně to potřebuju na fotky, zaheslovat, ale tak, aby jediné, co s tím půjde udělat je otevřít? Tzn. nechci to zabezpečit aby se na to někdo nedostal nebo tak, ale aby s tím nemohl něco udělat, třeba protože je na té fotce a nechce aby tam ta fotka byla. Myslím že asi chápete. Mám Win XP Prof. SP2. Děkuju za rady.
Honza Hučín
Profil
Jestli tomu dobře rozumím, potřebuješ ochránit svůj web před smazáním či přepsáním souborů na serveru neoprávněnou osobou. Na to stačí tyto dodržovat zásady:
1. Vyber si kvalitního poskytovatele hostingu, který dbá na bezpečnost.
2. Zvol si dobré heslo, dostatečně dlouhé (doporučil bych aspoň osm znaků), nejlépe nesmyslnou změť písmen a nepísmen (číslice, podtržítko). Heslo si chraň.
3. Zkontroluj, zda ve složce s fotkami jsou nastavená správně přístupová práva na serveru, zejména pro "everybody" (nebo "anyone" nebo "world") by mělo být nastaveno pouze právo čtení a spuštění, ne zápis.
xdusa
Profil
Honzo ne, ve skutečnosti je to trochu jinak. Ty věci mám jenom v počítači, potřebuju to proto že mám mámu, která nechce být absolutně na žádné fotce a každou fotku kde je by chtěla mazat :-) znáš to, ne...? Takže to potřebuju jen na svým PC. Stačí mi jen nějaký jednoduchý způsob, máma se v tom tolik nevyzná ;-).
Hugo
Profil
xdusa

Pokud se na pocitas logujes, tak zakaz tvoji mati pristup do slozky (vlastnosti slozky -> zabezpeceni). V opacnem pripade to pujde asi jen pomoci napr. zipu (ten jde zaheslovat). Prip. by mely existovat nejake programy, ktere toto umi, ale nikdy sem jue nepouzival.
xdusa
Profil
Hugo díky, zkusím se po něčem podívat na Stahuj.cz nebo na Slunecnice.cz a tak. A do počítače chodíme všichni pod stejným jménem, zkoušel jsem to udělat, aby měl každej svůj účet, ale to se neosvěčilo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0