Autor Zpráva
Adun
Profil *
Dobrý den, potřebuji poradit s ovladačem zvuku. Nevim jakou mám zvukovou desku a tedy nevím jaký zvukový ovladač stáhnout. Stáhl sem program sandra, ten mi však nefunguje. Nevíte někdo o jiném programu nebo návodu jak zjistit co mám za zvukový ovladač? mockrád děkuji
Gekon
Profil
Asi máš na mysli zvukovou kartu. Jestli máš integrovanou na základní desce, zjistíš jí podle typu desky, nejčastější bývá Realtek AC-97.

Jestli máš PCI kartu, tak jí zkus pořádně prohlédnout, třeba tam bude napsán typ nebo výrobce.
Win+R - dxdiag - zvuk - mlčí?
Joker
Profil
Pro jaký operační systém?
Počítač nebo notebook?

Zvukové karty bývají dnes často integrované na základní desce.
nightfish
Profil
aida32
jestli je to integrovaná ZK, tak zjistíš minimálně označení motherboardu
a pak na webu příslušného výrobce vyhledáš a stáhneš ovladače
Adun
Profil *
Mám windows xp. Sem úplnej amatér na počítače. Skusil sem stáhnout ten realtek, kam mám dát ten soubor?
Adun
Profil *
nainstaloval sem ten raltek, ale prej toto zařízení nelze použít...
Adun
Profil *
Neexistuje na to nějáký program?
Adun
Profil *
Win+R - dxdiag - zvuk: není tam nic vyplněno a nejde posunovat s úrovní hardwaru
Joker
Profil
En taro Adun :-)

A je to normální stolní počítač? (tj. klasická ATX bedna, ne třeba notebook nebo tak něco?) Jestli jo, tak by měl zezadu vypadat nějak podobně jako na tomhle obrázku- nahoře svislý panel s konektory (tam jak je na obrázku ten dlouhý fialový konektor) a pod ním řada vodorovných záslepek, v některých mohou být konektory (na obrázku je to třeba ten modrý nebo žlutý konektor)
Kam vede drát od reproduktorů? Do toho horního svislého bloku, nebo do některé z těch vodotovných záslepek dole?
Adun
Profil *
těch dole, já je mám ale vertikálně, ale to je asi jedno...já sem se koukal kam to vede, je tam malá "kostička" asi 5x4cm a je součástí nějáké větší desky...
Adun
Profil *
Vypadá to jako tohleto <a href="http://www.matech.org/~computer/images/Computers/MotherboardB.gi f">Obrázek</a>
Adun
Profil *
No tak něják...k té fialové kostičce to vede, já jí mám žlutou...
Adun
Profil *
Nad tou žlutou kostičkou je ještě nějáká fialová kostička...:-)
Gekon
Profil
Adun
Tzn. integrovaná zvukovka. Podívej se na základovce, co je to za značku a model, a pak už jen stačí navštívit stránku výrobce a stáhnout drajvry.
Adun
Profil *
Je tam nějáký WR 256 MR, to je ono?
Joker
Profil
Adun
Tak to bude integrovaná. Kdyby to byla externí, musel by ten drát vést do karty, zastrčené v některém z těch bílých slotů.

Takže jak píše Gekon, je potřeba zjistit značku a model desky. Buď v manuálu, pokud manuál není, mělo by to být napsané někde na té desce. Často to bývá napsané mezi těmi bílými sloty, jako třeba na tomhle obrázku, je to ten text "MS-7145". Anebo to taky bývá napsané v oblasti mezi paměťmi a procesorem, tam co je na tom obrázku napsané to "N1996" a žlutá nálepka.
Pak už jenom stačí ten text hodit do Googlu. Pokud některý z prvních odkazů nepovede přímo na stránky výrobce, minimálně tam bude napsaný výrobce a označení té desky a pak už se dá jít na jisto na stránky výrobce. Tam je většinou u popisu každé desky i fotka, takže jde i vizuálně zkontrolovat, jestli je to opravdu ona :-)
Joker
Profil
Je tam nějáký WR 256 MR, to je ono?
To nevypadá. A měl by tam někde být napsaný i výrobce (přímo na tom plastu desky buď natištěný nebo nálepka)
Adun
Profil *
THX, vyřešeno :D Zvuková karta: VIA AC'97 Audio Controller [H]

Moc díky za pomoc xD
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0