Autor Zpráva
Jimy D.
Profil *
Potřeboval bych poradit při výběru komponentů na PC.Potřeboval bych,aby zvládal bez problémů inport a úpravu videjí.Pořídil sem si Pinnacle Studio,ale na mém PC se vedeo stašně seká...mám ještě starou základní desku.Tak bych si chtěl sestavit noví.Moc prosím o nějaký tip.Cena tak do 30 000Kč
Děkuju za jakoukoliv odpověď
Dero
Profil
Pinnacle Studio vyždímá téměř jakýkoliv hardware.

Doporučoval bych jít cestou OC (overclocking; přetaktování), potom máš naději, že i se sestavou za 30k Kč dosáhneš dobré odezvy. Bohužel nejsem expertem na HW a už vůbec ne na chladicí komponenty, takže v tomto směru Ti bude muset pomoci někdo jiný.

Doporučoval bych:

CPU: Intel Core 2 Duo E6400 (výborný na přetaktování, velké konstrukční rezervy)
Paměti: 2x Corsair 1024 MB 533 MHz (2 GB minimum, 4 GB lépe)
Základka: Asus M2N-E - nForce 570 Ultra
HDD: Nějakého malého Raptora a swap a aktuální práci, ono to bude swapovat i při těch 4 GB

Bohužel nevím, jestli Pinnacle ždíme i grafickou kartu a jakým způsobem, nikdy jsem s ním nepracoval, pouze jsem o něm četl - a ne mnoho dobrého. Nebylo by nakonec lepší takové Ulead VideoStudio?
Jimy D.
Profil *
Díky za tip.Někde sem četl recenzi a přišlo mi,že Pinnacle bude lepší...no uvidíme.

Pokud někdo víte o grafické kartě a chladících komponentech k této sestavě...popřípadě o lepší,napište prosím.Uvítám jakoukoliv radu. Děkuji
Gekon
Profil
Chlazení bych doporučil od značek jako Scythe, Zalman nebo BFG. Grafická karta? Zkus třeba NV 7900 GT.
dredie
Profil *
Tak to tady ctu a nektere veci tady jsou nesmysly :)

1. motherboard - rozhodne nedoporucuju chipset nForce, je sice vykony, ale to je co se games tyce a predevsim neni tak stabilni jako intelacky chipsety.

2. RAM - 4GB pameti je tez nesmysl, aplikace na 32 bitovem systemu dokazi adresovat maximalne 2, tudiz vice jak 2,5 je k nicemu. Leda bys mel 64 bitovy system, tak to bych si tam nacpal aji 8GB :).

3. grafika - K avizovane 7900GT - proc proboha? K cemu je 3D herni akcelerator na strihani videa?? Pokud nema specifikace onenGL, coz pokud vim splnuji pouze profi karty (quadro FX), tak vykon teto karty nema absolutne zadny vliv na strih a renderovani videa, to bych radsi koupil nejco levnejsiho a vrazil bych strcil do procaku :). Takze pokud chces grafiku na strihani videa, kup si profi, ale to je nechutne drahe.

4. CPU - pokud se chces opravdu placnout pres kapsu, kup si core 2 quadro - je to sice nechutne draha svine, ale ve strihani videa je jako jednoprocesorova stanice absolutne neprekonatelna, renderovaci casy jsou oproti C2D opravdu 2x mensi.

Co se tyce pinacle studia atp, tak v tom se opravdu nevyznam :)

D.
Jimy D.
Profil *
Core 2 quadro je sice super,ale v mém případě cenově nedostupná =( takže jedině nějaký core 2 duo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0