Autor Zpráva
lenkatucnak
Profil
Dobrý den....mám problémy s vypalováním. Mám starší vypalovačku Lite-On (nejvyšší rychlost 8x) a když chci vypálit něco na DVD-R s max. rychlostí zápisu 16x, tak mi to nejde. Na obalu těch DVD je napsáno, že "nízkorychlostní mechaniky můžou vyžadovat aktualizaci mikroprogramového vybavení počítače". V tomhle jsem fakt laik a nevím co stím...nevím kde sehnat odpovídající firmware pro moji vypalovačku. Trčí mi tak doma zbytečně 25 DVD na které nemůžu pálit :'( Poraďte prosím co s tím... icq: 206-247-743
Hooonza
Profil *
No, možná zkusit upgrade firmware, na vlastní riziko teda - použít strýčka Gooooogle.
Hooonza
Profil *
Toto vypadá jako spolehlivý link.
lenkatucnak
Profil
Už jsem to vykutila ;) Přímo na stránkách Lite-Onu jsem si stáhla firmware přesně toho typu mojí vypalovačky a už to fičíííí ;)
chlapec
Profil *
potřebuji radu,mám vypalovačku nero startsmart a když chci vypálit dvd,dojde mi to tak do 13%a stale u všech mi to píše chyba při čtení dat,už nevím co s tím,díky za radu
Gekon
Profil
Milý chlapče, Nero StartSmart je program na vypalování. To DVD chceš zkopírovat, nebo vypálit z pevného disku?
chlapec
Profil *
Zkopírovat,předtím mi to normálně šlo,a ted vůbec
Gekon
Profil
Předtím? To znamená co? Zkus nainstalovat nový firmware. Zkus zjistit co je to za mechaniku. Třeba přes Win+Break.
SnooopyDog
Profil *
Zdravím, když už jste nakousli to špatné vypalování, tak já se taky přidám. Můj problém je, že při vypalování se mi pokaždé restartuje počítač... Paměti jsem měl jenom 256, tak jsem si myslel, že je to tím (i když jsem před nějakým časem vypaloval bez problémů), tak jsem paměť navýšil o dalších 256, ale problém stále překonává. Koupil jsem si novou vypalovačku, ale to taky nepomohlo. Totéž jsem si myslel i HDD, ale bohužel mylně (10GB navýšeno na 160GB). Mohl by mi někdo s mím problémem pomoci??? Děkuji
Gekon
Profil
SnooopyDog
Teda, takhle elegantně řešit problémy:)

Zkus třeba nový firmware, popřípadě odinstalovat mechaniku a novou instalaci. 512 MB pořád není moc, ale na obyčejné pečení by to stačit mělo spolehlivě. BTW pomocí jakého problému pálíš?
SnooopyDog
Profil *
Pálím pomocí Nera 7 cosik. Ale před nědávnem jsem vypaloval bez problému... A ten firmware mám hodit na co? Já mám pomalu celý pc nový - paměti, DVD a HDD. Jenom deska, grafika (jen 64MB) a cpu.
A jak to bylo myšleno s tou odinstalací mechaniky... Na mě se musí velmi pomalu a dopodrodna :)
Gekon
Profil
SnooopyDog
Nero 7 je strašný žrout všeho možného. Lepší je Nero 6, ještě lepší je ImgBurn.
Správce zařízení - Jednotky CD/DVD ROM - rightclick - odinstalovat. Restart, pak se nainstaluje znovu. To by mohlo pomoci.
SnooopyDog
Profil *
kdyžtak jestli se ti bude chtít, tak mi napiš na icq: 292948724 a nějak to prodiskutujem...
Jik díky moc
SnooopyDog
Profil *
Díky za info... Pokud by se ti chtělo, tak bysme to mohli víc rozebrat přes icq: 292948724
erik
Profil *
prosim pomozte mi.ked dam napalovat dvd tak mi tam hned skoci" chyba kalibracie napajania" doteraz mi to slapalo a zrazu nic
Gekon
Profil
erik
To vypadá na hardwarový problém s mechanikou. Jestli ji máš v záruce, není co řešit. Je ale možné, že se pletu, radši si počkej, jestli se nevyjádří někdo zběhlejší.
nightfish
Profil
erik
google by mohl napovědět

zkusil bych upgrade fw mechaniky, upgrade nera
Frulli
Profil *
Ahoj,
mam určitě pro Vás minimalní problem, ale ja si nevím rady,
vypaluju přes Nero StartSmart, a chtěla bych vypalit originalní cd, jsou to ty cd, co se prodávají s různýma časakama,
davám kopírovat, ale po vložení prazdného cd mi to napíše, že na tom prazdném cd co tam vložím je malo místa, slyšela jsem že jde to originalní cd nějak zmenšit,
slyšela jsem o programu DVDFab, ale kdyby to šlo v Neru byla bych radši, jestli mi můžete prosím napsat jak na to, ale prosím napiště mi to jako tomu největšímu laikovi na světe pěkně po lopatě, jsem uplná začátečnice,předem moc děkuju, že si uděláte pro mě čas,
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0