Autor Zpráva
Mistr
Profil
Přátelé,

sháním kartu do "normálního" počítače kvůli domácí wi-fi síti. Podle čeho se orientovat, zda vybrat kartu 54 Mb či 125 Mb? Co je dle vás výhodnější? Co lepší atp.? Případně, co byste mi doporučili za výrobek?

Potřebuje-li ke svému doporučení znát ještě nějaké informace, napište.

Děkuji.
one_k
Profil
125Mb?
to je pri 5GHz??

Ja mel za to ze WiFi ma max. 54Mb.. Ale jak je to pri 5GHz to netusim. ??
Jinak znamy ma 5GHz a nestezuje si. Stejne ale ja si nestezuju na 2,4GHz asi zalezi co od toho chces..
Mike8748
Profil
no tech 125mbps je taky na 2.4ghz, "burst" technologie.

pro domaci sit staci 54mbps bohate, pokud se nechystas lokalne streamovat video (nekomprimovany)

a navic, tech 125mbps zas tak moc routeru neumi
bitbit
Profil
Ja osobně bych doporučoval 54Mb. Pokud chceš domácí wifi síť tak ti jen karta do PC nebude stačit. Pokud vím dělají se jen jako klienti. Budeš potřebovat nějaký wifi router. Pokud de o cenu tak bych doporučoval WA2204 nebo se šíří taky pod firmou Z-COM, ale nevím jak se přesně pod ní jmenuje. Je velice stabylní v naší firmě je používáme jako klienty a reklamovali jsme z asi 50 kousku jeden a to ho ještě odpálila elektrická síť u zákazníka. Taky ho používáme u klientů jako domácí AP a též bezproblémů. Jako PCI kartu bych doporučoval nějakou kartu od Orinoka sice dražší ale nebývají s nimy problémy. Nebo D-link je s PCI kartama pro wifi taky slušný za nižší cenu než orinoko. Žádné konkrétní typy ti moc neporadím, protože jsme od nich ustoupily. (Ne že by byly takové problémy, ale klienti se přepojovali ke konkurenci a pak na nás řvali že nejde internet :D).
bitbit
Profil
Ještě bych dodal. Na domácí účely bohatě stačí 2.4 Ghz a to proto že pro domácí účely byla tato technologie přímo vytvořena. Nevadí jí tolik odrazy jako u 5.8 Ghz. A hlavně je levnější :D. Jedinou nevíhodou je počet frekvenčních kanálů, který je u 2.4 Ghz je 13, ale u 5,8 Ghz asi 165 kanálů. Takže pokud seš v blízkosti několika silných vysílačů na 2.4 GHz tak bych doporučil 5,8 GHz. Jen nevím jestli se na 5,8 GHz dělají PCI karty. MiniPCI určitě.
tark
Profil
Pro domaci sit bych to neresil a vzal bych 2,4GHz... Minimalne ji podporuje x-krat vic zarizeni nez 5,8, ktera se hodi spise na paterni spoje provideru.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0