« 1 2 »
Autor Zpráva
webster01
Profil
Ahoj,

Tak už asi měsíc řeším otázku zda přejít z Windowsu na Linux?.
Používám Windows XP a poslední dobou z toho nejsem moc nadšen, je hodně pomalý
a
nestabilní. Kdybych zformátoval hdd, a znova to nainstaloval, určitě by byl
zase
rychlejší, ale na jak dlouho? Někde jsem se dočetl že w Linuxu se to nemůže
stát...

A jaké jsou Vaše názory? Je tady někdo kdo přešel z Winu na Linux? Pokud
ano,
jste spokojení nebo naopak? A Vy, co máte win, jste spokojeni? Zajímají mě
všechny odpovědi a příspěvky...
Mastodont
Profil
Já mám Linux pořád ve virtuálu a dokud se ho nenaučím pořádně, tak to tak zůstane. Ono třeba rozběhávat "exotický" hw není pro začátečníka prdééél.
Lexter
Profil
Já myslím, že se to může stát i na linuxu, i když jsem ho nikdy skorem ani neviděl. O winy se musíš starat jako a malé dítě. krmit ho, čistit, utírat mu ..... atd on se ti pak bude odvděčovat rychlostí a stabilitou. tedy aspoň mě i po dvou letech šlape jako hodinky.
Manq
Profil
jak to tady tak pozoruju, vypadá to na pěkný flamewar

zkus tohle

čti hlavně komentáře
zimmi
Profil
webster01: Pokud máš čas a chuť učit se, jak Linux používat a šťourat se v něm, pak směle do toho. Existují tam opravdu skvělé aplikace (např. přehrávač hudby amarok). Pokud ale Win používáš jen na psaní po icq, případně brouzdání po netu (a to samé bys dělal i na Linuxu), nevidím moc důvodů ke změně.
webster01
Profil
Urcite to nechci menit kvuli tomu ze se to jmenuje Linux a ne Win :D:D Proste se trosku zacinam zajimat programovanim, a myslim si ze kdybych se zacal ucit v linuxu, tak bych mozna nejake sve schopnosti zlepsil, ?
Plaváček
Profil
webster01

Kdyby ses oženil, porozuměl bys ženám?
korzoo
Profil
Pokud ale Win používáš jen na psaní po icq, případně brouzdání po netu (a to samé bys dělal i na Linuxu), nevidím moc důvodů ke změně.

to brouzdání na netu je proste bezpečnejšie s linuxom...
YoSarin
Profil
webster01
Linux je pro hračičky - než rozchodíš nějaký věci tak je to na umření. Ale jakmile začne běhat, tak běhá spolehlivě a fajně. :)
Ale dá se v tom rozchodit skoro každej HW - pravda někdy za nutnosti kompilovat si ovladače a půl dne o tom hledat info na webu, přičemž člověk vlastně ani pořádně neví co dělá.
Linux je prostě hračka - dneska cool hračka.
Jan Rippl
Profil
Určitě Linux!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ubuntu (Gnome) či Fedora Core 5 (KDE)
Moje poslední instalační CD s Windows vyletělo z okna na louku minimálně již před dvěma roky.
Zpátky bych se pro to CD už nikdy nechtěl vracet.
Martin_
Profil *
Plaváček
Je pořád větší šance, že člověk porozumí Linuxu, než-li ženám.
Gekon
Profil
Jan Rippl
My tě slyšíme, tak si pro příště odpusť ty vykřičníky.

webster01
Linux jsem měl dvakrát, jednou to bylo nějaké Ubuntu objednané z Nizozemska a podruhé gigové Live DVD SuSe 9.1 (myslím). Ubuntu mě celkem zklamalo, SuSe vypadalo líp. Tak jako tak ani jeden z těchto operačních systémů nedokázal rozpoznat ani primitivní čtečku karet, tudíž bylo rozhodnuto.

Co se Windows týče, moje první byly 3.11, na kterých jsem si akorát hrál v Malování. Luxus. Nyní se vyskytuji na Vista Ultimate (měl jsem možnost je dostat za pakatel, jinak bych si rozhodně koupil Home Premium) a na notebooku staré dobré ixpéčka.

Pokud tedy máš trpělivost se mučit několik dnů u nastavení Linuxu, prosím. Pokud chceš, aby ti Windows detekovaly čtečku karet a samy si jí nainstalovaly, zůstaň u Windows. Subjektivně s čistým svědomím říkám, že Windows jsou lepší. Musíš se o ně starat, krmit je aktualizacemi a nemazat rundll32.exe:)
llook
Profil
IBM ThinkPad mi jako exotický HW nepřipadá a i na něm jsem měl problémy - například mi po probuzení Ubuntu z hibernace nešel zvuk. Ale i taková drobnost, jako když si chci přetáhnout fotku z mobilu do kompu - ve Windows prostě přiložím infraport k infraportu, kliknu na "ano" a za chvíli to mám na ploše. V Linuxu abych pro něco tak jednoduchého přečetl kvanta technických blábolů ve skandinávské angličtině...

Možná přechodem na Linux vyřešíš pár problémů, ale připrav se na objevování problémů nových.
Peca
Profil
webster01
Proste se trosku zacinam zajimat programovanim
Nějak nevidím souvislost s Linuxem. Programování v čem? V "příkazovém řádku"?
Největší problém je s HW. Pokud ho často měníš, tak nedoporučuju. Znám lidi, co kvůli tomu přešli na Winy. Ale podobný problém je i s Vistama, taky tam všechno neběží úplně samo.
one_k
Profil
Pokud mas nejaky starsi komp a neuvazujes o inovaci HW tak doporucuji Linux. Napr. Ubuntu je hodne usef-friendly.
Ja osobne presel s win 98 na Debian a nemuzu si stezovat.
Jediny problem vidim ve FF, ktery se pod kazdou Linuxovou distribuci stava obrovskym zroutem pameti.
Jinak mi momentalne pocitac bezi stabilne nepretrzite uz pres 2 mesice.
Sel bez problemu i 4 mesice v kuse.
Vypinam ho pouze pri vypadku proudu;)
webster01
Profil
Diky za rady, uz si stahuju to nove Ubuntu a skusim ho, a nemate jeste nejaky "dobry" odkaz na seznam vsech hw ktere funguji pod Linuxem? A taky ovladace, nebo tam bude fungovat ovaldac ktery sem instaloval pro win? Asi ne co?
tpikalek
Profil
Příznivci Windows budou stále říkat, že je Windows lepší, přízvnivci Linuxu budou stále vychvalovat Linux... Takže já doporučuji přejít na Linux ;-)
Pokud nemáte nějaký opravdu hodně exotický HW, je jeho rozběhání na Linuxu jednodušší než na Windows. Vlastně většinou není nic třeba, jenom připojíte a jede (třeba bluetooth, WiFi, tiskárku, skener...). Záleží ale vždy na konkrétním typu, proto při koupi HW doporučuji předem zjistit, zda pod Linuxem bez problému funguje - na abclinuxu.cz je databáze HW, případně se můžete na stejném webu zeptat v diskusi. Pokud máte Ubuntu, ptejde se přímo na forum.ubuntu.cz.
Myslím, že pokud používáte PC jen třeba na psaní přes ICQ, brouzdání po internetu, psaní textových dokumentů ap., je Linux lepší - nainstalujete a už se o něj nemusíte starat. Navíc nemusíte vyhazovat spoustu peněz za Windows, Office, antivirus...
Doporučuji ale spíše třeba Mandrivu, pokud se nechcete v systému moc hrabat, daleko víc věcí v ní jde nastavit v grafice.
Jinak, hodně štěstí ;-)
YoSarin
Profil
tpikalek
Pokud nemáte nějaký opravdu hodně exotický HW
Z osobní zkušenosti můžu říct, že snad v každém PC, notebooku apod. je minimálně jeden kus hardware, který není přímo podporován tebou zvolenou distribucí (ať zvolíš jakoukoli) a musí se (celkem složitě) vyhledávat návod jak na to (na netu jich je spousta, ale ne všechny fungují) a pak ho krok po kroku kopírovat aniž by člověk tušil co vlastně to právě dělá.

jenom připojíte a jede (třeba bluetooth, WiFi, tiskárku, skener...)
Tak třeba zrovna moje tiskárna pod linuxem nejede (není podporovaná - Canon i320).

při koupi HW doporučuji předem zjistit, zda pod Linuxem bez problému funguje
Dobrá rada - ale otázka se týkala přechodu z Win na Linux. Při přechodu z jednoho OS na druhý většinou nikdo nekupuje nový HW. I když v tomhle případě by to asi bylo jednodušší než řešit případné nekompatibility.

Linux prostě musí člověk zkusit sám. Buď mu sedne nebo ne.
ronnie
Profil
Já jsem na linux chtěl přejít nedávno. Zkoušel jsem Suse a Ubuntu. Ani jedna distribuce nefugovala správně. Strávil jsem nad tím desítky hodin a pak jsem se na to vykašlal. Na Windows mám programy, které mi 100% vyhovují. Pro práci s DocBookem a gettextem používám Cygwin, který mi bez problému nahradil zatím vše, co jsem b linuxu potřeboval.
webster01
Profil
Při přechodu z jednoho OS na druhý většinou nikdo nekupuje nový HW. I když v tomhle případě by to asi bylo jednodušší než řešit případné nekompatibility.
Zajimave, ale urcite novy hw nebudu kupovat kvuli tomu ze by to bylo jednodussi, vim ze jsi to myslel ironicky, ale nemohl sem si odopustit tu pripominku :-) :D
toulavy.medved
Profil *
Hoj, webster01

Vyzkoušej Ubuntu, používám jej několik let a můžu říct, že se stále zlepšuje. Není dokonalé, měl jsem samozřejmě problémy. Windows jsem opuštěl především kvůli jedné jediné myšlence - svobodě. Bojoval jsem asi dva roky, než jsem linux tak nějak "zvládl", ale nenechej se odradit. Rok od roku je to pro začátečníky snazší. Vždyť všechno má svůj růst a to chce čas. Poznal jsem SuSe, Mandrake, Fedoru a různé exotické tučňáky, ale to je jedno. Hlavní je rozchodit jako začátečník www! Všechno co potřebuješ vědět tam je. Začínal jsem s Linuxem sám a dodnes se učím po síti sítí sám. Jsou tisíce pro a proti opustit Windows, ale kdo chce být svobodný, bude bojovat. To je Linux. Sám se rozhodni, kým chceš být...
Beduin
Profil *
Já používám Ubuntu a jsem úplně spokojený. Jedinné, co mi ze začátku nefungovalo, byl scanner HP scanjet 2400, tak jsem se kouknul na fórum, zjistil jsem, že HP udělali ovladače jen pro Windows (jako hodně výrobců - odtud je taky flame, že pod linuxem nefunguje tolik hardware), tak jsem si nainstaloval linuxové ovladače, co někdo vytvořil, a bylo to. Kdyby mi nějaký hardware nefungoval pod windows, tak by z toho byly reklamace a úřadování na měsíce.
Navíc, pro mě je linux prostě intuitivnější. Takže ti doporučuju linux, zvlášť, když ze začátku píšeš že se zajímáš o programování.
.]
Profil *
nedávno sem se začal zajímat o linux a skusil sem nejnovejsi verze suse mandrivy xandros a fedory a nejlepsi je podle me fedora s KDE (ubuntu a archlinux se mi nak nepodarilo nainstalovat :P) .. skousel sem i Visty ale nejlepší je podle mě stejně winXP... linux je pro server (stabilita)... na linux chybí spousta profesionálních aplikací a nějaký náhražky mě nezajímají : ) určitě je dobrý umět jak ve win tak i v linuxu, protože na linux je softu čim dál víc.. a ještě bych chtěl dodat, že linux, že je zdarma zas tak uplná pravda neni.. sice většina verzí zdarma je ale existuje spousta placenejch verzí.. a k tomu spousta placenejch programů. a existujou i hybridy na pul linux a napul win : )
.]
Profil *
pro bfu by možná byl nejlepší mac.. ten je fakt easy akorat sem jeste neprisel jak ho zprovoznit na pc jestli to vubec de : (
bradford
Profil
Ja sem windows pouzival a bil na *****. nez sem stihl nainstalovat antivirus uz v nem bil virus a navise ******* update 3000 krat restartovat pcitac jen proto ze nainstaluji nejakej program. ja vim ve windows jso dobry hry ale ten co pouziva pocitac na praci a ne na nebezpecnou zabavu tak je linux lepsi. nevim proc pouzivat windows. chces volat je i skype pro linux chces si napalit film je tu nero pro linux . vyhodou linux je bezpecnost a stabilita a navise zadarmo. takze proc pouzivat windows kdys je tu linux. dejte zbohem oknam.P.S POZOR PADA WINDOWS PREJTE SI NECO [img][/img]Text odkazu
Railbot
Profil
bradfordJa sem windows pouzival a bil na *****. nez sem stihl nainstalovat antivirus uz v nem bil virus.
No to víš, nesmíš je mlátit, potom se nediv, že tě němají rádi.
DJ Miky
Profil
bradford
Pro tebe je IMHO škoda PC, tebe k němu ani nepouštět...
kimono
Profil *
tohle je dost diskutabilni téma. Já si myslím že oba OS jsou dobrý, ale každej má jiný fukce a jinak se chová. Na linux je málo virů, protože to moc lidí nepoužívá. Ale zase to tu má menší podporu softwaru. Ale jinak je linux dobrej mám ho a nemůžu si stěžovat
nightfish
Profil
EDIT: Tento příspěvek je pahýl.
NIKOL
Profil *
prosim vas nevite jak si muzu zapnout icq abych si mohla psat s mymi kamarady?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0