Autor Zpráva
woric18
Profil
Chci si koupit Americký notebook DELL a chci předejít všem problémum které se mužou vyskytnou.
[1] Americký tok 150V, do koupím měnič napětí z 150V na evropský 230V.
[2] Jak je to se zárukou která zaručuje do 48h vyřešit chybu.
Je to realné?
[3] Customizlej notebook zaplatím 1400$ ( 29400Kč ), ten samí notebook koupíte zde s horšími komponenty za 43 000Kč!
vybral jsme si na www.dell.com >> Small Business >> mohu koupit, nemusím mít americký s.r.o?

Zdělte všechny problémy který se vyskytnou?
!Doprava: doprava bude asi DHL přes ocean., spolíham na cenu maximalně 4000kč.
Mistr
Profil
woric18
Jak si tak čtu všechny Tvé potenciální potíže, není jednodušší koupit něco (i třeba podobného) v České republice?
smajli
Profil
DELL podle mého prodává normálně v ČR tak kde je problém? Proč by dělal stejnou řadu zvlášť pro nás s nějakými šmejdy komponenty?
Davex
Profil
woric18
[1] Bylo by lepší, pořídit si nový zdroj na 230V, protože tahat sebou ještě měnič může být někdy problém.
[2] Mám pocit, že za mezinárodní záruku se musí připlácet (servis v jiné zemi, než byl notebook zakoupen)
[3] Dovoz z USA se vyplatí především tehdy, když zboží někdo přiveze a neproclí. Pokud se bude posílat, pak je pravděpodobná platba cla + DPH .

Cenu přepravy u DHL lze snadno zjistit na http://www.sluzby-dhl.cz/webkalk/cz/5-1-2.php (záleží na váze a rozměrech).

Jak píše Mistr - pro minimalizaci problémů je lepší něco koupit v ČR
Joker
Profil
Dovoz z USA se vyplatí především tehdy, když zboží někdo přiveze a neproclí. Pokud se bude posílat, pak je pravděpodobná platba cla + DPH .
No, takže když se to vezme, 30k + DPH + doprava dá nějakých 39k, takže úspora řekněme 4000. Mínus náklady na zprovoznění toho notebooku v našich podmínkách.
Největší problém ale asi bude záruka... osobně bych radši zaplatil o něco víc a měl možnost jim to dva roky jednoduše hodit na hlavu, než doufat, že nějaká záruka vůbec bude a pak ho případně posílat přes půl světa.
woric18
Profil
[3] Customizlej notebook zaplatím 1400$ ( 29400Kč ), ten samí notebook koupíte zde(v České Republice) s horšími komponenty za 43 000Kč!

Co myslím těmy horšími komponenty? Protože nejsou v ČR k prodeji grafické čipy do notebooku 512MB NVIDIA® Quadro NVS 120M, to je ten problem co straší.
A to samé se týka baterky kterou koupím v Americe s 9 članky na dlouhou výdrž, zde takovou nenajdete.

A nápad změnit zdroj je asi rozumné ale co když jsou ty americké počitače nějak jinak elektricky zpřevodované, nevím jestli je rozumné to dělat.

Dopravu mi bez problemu zajistý sestřenice která ho veme co by dárek.

No děkuji ale moc jste mi neporadily :-), ta zaruka je u Dell světová bez rozdílu kde se to koupí.
Joker
Profil
americké počitače nějak jinak elektricky zpřevodované
Pokud to bude zdroj vhodný pro ten konkrétní notebook, tak by se snad nic stát nemělo.
Kouknul bych se do návodu k tomu notebooku.

A jestli je to stejný typ notebooku, pochybuju, že bude jiný. Nejspíš jedinej rozdíl bude, že někde v Malajsii přihoděj k Americkýmu notebooku Americký zdroj a k Evropskýmu Evropský.
Davex
Profil
woric18
Protože nejsou v ČR k prodeji grafické čipy do notebooku 512MB NVIDIA® Quadro NVS 120M, to je ten problem co straší.
Pokud bude mít notebook jiné komponenty, než ten prodávaný v ČR, tak nebude platit oprava do 48 hodin. Gentronics nedrží na skladě díly na notebooky, které se na českém trhu nevyskytují. Jinak zkušenosti s opravami notebooků koupených od českého Dellu mám jen ty nejlepší.

edit: Díval jsem se například na notebook Latitude D820, který lze i v ČR nakonfigurovat s grafickým čipem Quadro NVS 120M 512 MB a 9 článkovou baterií, takže by v tom problém být nemusel.
woric18
Profil
Joker
Děkuji, lidy. Zkusím si sehnat návod, nebo to je ještě jednoduší a jen je drojovej kabel americkéj, a stačí zakoupit ten evropský :-) (kéž by)
Davex
Díval jsem se například na notebook Latitude D820, který lze i v ČR nakonfigurovat s grafickým čipem Quadro NVS 120M 512 MB a 9 článkovou baterií,
Tak jsem se spletl ja že to v česku není, ale pořád to není v mé cenové relaci kolem 25k-30 000Kč,

Popravdě pokud dopravím do ČR labtop tak určitě napíšu podrobní článek který na českém netu není, a dám vám vedět jak to dopadlo.
Gekon
Profil
woric18
Než ten článek uveřejníš, dej ho prosím někomu, kdo měl aspoň čtyřku z češtiny, aby ho opravil.
Ivorius
Profil
Ale notak Gekone, já bych si třeba rád přečetl, jestli je to takto možné s notebooky udělat. A asi bych překousnul i ty češtinářské chyby.
Joker
Profil
Zkusím si sehnat návod
Není na webu u toho notebooku?

nebo to je ještě jednoduší a jen je drojovej kabel americkéj, a stačí zakoupit ten evropský
Nooo, vzhledem k tomu, že Amíci mají tuším v síti jiné napětí i frekvenci, tak bych moc nedoufal. Ale podle mě bude notebook stejný, akorát zdroj bude jiný.

pořád to není v mé cenové relaci kolem 25k-30 000Kč
Spíš bych počítal tak 35k
tupolev
Profil *
Notebooky a vsetky rozumnejsie masinky - PDA, mobily, maju dnes vacsinou zdroje/nabijacky 110-240v 50/60Hz, teda univerzalne, malo by to byt snad aj v technickych parametroch toho NB na webe. Malo by stacit pripojit elektricky kabel s europskou zastrckou.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0