Autor Zpráva
JanS
Profil
Jak mám vytvořit "3D" obdélník pomocí stínu podobně jako Google tady? Nevím, jak ten stín omezit jen na dolní a pravý okraj tak, aby byl ještě i nad objektem. K dispozici mám jen Corel Draw 8. Díky.
Lexter
Profil
Já nevím jak je to v Corelu, nepracuji s ním, ale přepodkládám, že všechny vyspělejší programy jsou stejné.
Návod tedy bude pro Photoshop.

1) Nakreslíš si zaoblený obdélník. V PS se tomu také říká shape nebo libovolný tvar.
2)Jak vidíš, tak obdélník je ohraničen rámečkem. V PS se tomu říká vytažení, nachází se pod volbami prolnutí nebo když si označíš výběr okolo toho obdélníku a vytáhneš to rámečkem ručně.
3) V obdélníku vidím takový rámeček vpravo a dole. Tomu se říká vnitřní stín. Určitě to v Corelu budeš mít také.
4) Pak je tam ještě vnější stín, to je vržený stín vpravo dole za rámečkem...

Tedy: Nakreslit tvar, vytáhnout rámečkem a zadat mu vnitřní a vnější stín, aspoň takhle to v PSku je, snad jsem ti aspoň trocha pomohl.

[img]http://ljt.cz/w.png[/ img]
JanS
Profil
No ten tvůj přiklad vypadá stejně jako Googlovský img. Takže asi někde zkusím vyhrabat photoshop. Myslím, že ho někde budu mít. Protože o vnitřním stínu v Corelu nevím. Je tam jen stín pod objekt. Ale grafik nejsem... Možná to tam taky bude tak se ještě podívám. Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0