Autor Zpráva
da11niel
Profil
mohli byste mi napsat program pro rozdělení pevneho disku a návod . ja jsem čet nake programy na rozdělení disku a když se to udělalo stratila se data děkuji
zimmi
Profil
PartitionMagic, akorát tuším že ve free verzi tě jen nechá nacvičit postup, ale disk nerozdělí. Budeš si ho muset zaplatit.
Gekon
Profil
Bootovací médium, třeba inst. CD Win XP, nebo DVD Win Vista, popř. třeba nějaká distribuce Linuxu s instalací.
DJ Miky
Profil
Gekon
Zřejmě ale nechce přijít o data, „a když se to udělalo stratila se data“.

da11niel
Přijdeš o data, protože se oddíly formátují a rozdělit ho za běhu asi nijak nejde.
da11niel
Profil
zalohuji si některe složky na dvd. Když to rozdělím tim se zruši i data windows i ten program files?
quinux
Profil
da11niel
Chceš-li rozdělit disk bez ztráty dat, tak jak již bylo napsáno, výborným programem je Partition Magic, který je však v trial verzi nepoužitelný. Dalšími produkty jsou Acronis Disk Director Suite a Hard Disk Manager, oba dva však taktéž placené, ale nemám zkušenosti jak se chová trial verze (možná to rozdělit půjde). Pokud hledáš nějaký zdarma zkus vyzkoušet některý odsud (ale ber na vědomí možná rizika ;o)

Pokud rozdělíš disk přes manažera ve windows, tak příjde o všechny data, která se toho disku budou týkat. POkud chceš upravit i disk c (tam kde máš windows), tak to budeš muset reinstalovat.
da11niel
Profil
tak to kašlu jak jsem instaloval windows tak nebylo nic napsane o rozdělení disku.
Mastodont
Profil
da11niel

Já teda když Windows instaluju, tak tam mám vždy obrazovku s výběrem oddílu pro instalaci ... a když je třeba disk ještě nerozdělen, tak si to tam nastavíš.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0