Autor Zpráva
BENY
Profil *
Ahoj,
rozhodl jsem se, že přejdu od Fortechu k O2 a vybral jsem si ADSL (4096 kb/s / 256 kb/s ),
ale ještě než ho zakoupím se chci zeptat, jaké s O2 máte zkušenosti....
Máte problémy s odezvou ? Hodně hraju po netu, takže je to pro mě důležité.
Když budu něco stahovat (MP3), jakou rychlostí mi to půjde ? 4MB nebo 256kb ?
Zdá se vám výhodný poměr výkon/cena ?
To by bylo asi tak vše, díky předem za odpovědi.
Peca
Profil
4MB určitě ne. 4096kb/s znamená maximální rychlost stahování 512kB/s
Manq
Profil
BENY
o2(4096 kb/s / 256 kb/s ) se na stahování skoro vůbec nehodí kvůli FUP - jakmile stahneš víc než určitý počet GB snížejí ti rychlost.

stahovat ti to bude maximálně 512KB/s = 4096 / 8

odezva je dobrá,
DJ Miky
Profil
Poměr výkon/cena je (pro mě) dost špatný, protože musíš platit ještě paušál za pevnou linku (400 Kč měsíčně).

Odezva je dobrá, třeba na Seznam mám 7 ms.

Rychlost s 4096/256 bude teoreticky 512 KB/32KB, prakticky cca 430/28.
Gekon
Profil
BENY
Ehm...
1.) Když budeš něco stahovat a nepřekočíš Fair UseR Policy, tak bys měl stahovat něco okolo 512 kB/s. Pleteš si pojmy s dojmy.
2.) Bohužel outů mám, jelikož v mé lokalitě nic jiného není. Rychlost poměrně dodržují, odezva je také dobrá, ale zásadní problém vidím v jejich vyděračských limitech a různých omezeních.
RPG
Profil
BENY
Všimni si, že u onoho čísla 4096 je malé b, jde tedy o bity. Abys dostal kilo Bajty (velké B), musíš ten údaj vydělit osmi (1 B = 8 b) a dostaneš rychlost stahování/odesílání tak, jak ti ji zobrazuje i prohlížeč.
Je to jeden ze starých reklamních triků, který se, žel, až přespříliš zažil.
Petr Tichý
Profil
o2 nedoporučuji. FUP je věc hodná sekání údů. Mám 4096/256, stahování tereticky těch 512, reálně tak 400-450 z dobrého serveru. FUP limit protrhneš než by si řekl f*uck o2.

Tento měsíc jsem si objednal neomezený balíček stahování (600kč), jinak je stahování o ničem.
BENY
Profil *
Ja si rikal...4MB/s za 700 stovek, to se mi nezdálo =)
12GB většinou nepřetáhnu, chronickej stahovač filmů nejsem =)
Oni ale nemaj ADSL třetí generace ? Bez adregace...1:50 je docela dost, že ?
Petr Tichý
Profil
12GB většinou nepřetáhnu, chronickej stahovač filmů nejsem =)
A až jednou přetáhneš a rychlost se ti vydělí dvaceti, tak už tuplem příště nepřetáhneš ;o)
dredie
Profil
beny - O2 bych nebral uz z principu, ta firma ma v sobe silne residuum z SPT Telecom, ktery uz sam o sobe pusobil jako napul statni organizace s pozustatky komunistickeho pristupu -> jejich pristup k zakaznikum je asi jako k dojnicim. Znam spoustu lidi, kteri s nimi maji problemy, za ktere by jina firma uz davno skoncila. Ja mam 4Mb od volnyho a nemuzu si stezovat, vsechno slape rychle a spolehlive, papirova agregace je sice 1/40, ale to se projevuje celkem malo.
BENY
Profil *
Díval jsem se na Volný.cz, vypadá zajímavě,
nemáte někdo zkušenosti s tím, jakou má odezvu ?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0