Autor Zpráva
lamicka
Profil *
potreboval by som poradit , mam dva pocitace , a v jednom mam modem s internetom , a potreboval by som napojit aj moj druhy pocitac kablom , aby som mal aj na nom internet , prosim vas , aky kabel si mam kupit? ,koncovky by mali byt k tomu , ked si napr. objednam 8 m takeho kablu , nerozumiem tomu , pls poradte (pls , napiste mi meno takeho kablu , a aj nazov tych konektorov)
quinux
Profil
lamicka
No asi nejlépe ty pc propojit přes síťovky, tedy UTP kabel s konektory RJ45. Co je však blbý, že když budeš chtít na net z toho druhého pc, tak bude muset být to první (ve kterém je modem) zapnuté.
lamicka
Profil *
ehm , ved ked je modem zapnuty , a je v nom pripojeny ten UTP kabel , tak to musi ist , nie?
Petr Tichý
Profil
Možná budu říkat kraviny, ale aby nedoško k nedorozumění.

Jeden počítač musí mít modem a oba síťovou kartu. Do jednoho tedy půjde kabel telefonní a mezi počítači resp. jejich síťovými kartami povede kabel, který zmínil quinux.

Potom by byla možnost možná pararelní nebo sériový kabel, ale ta rychlost by byla minimální.

Rozdělení telefonního kabelu ještě před modemem a tedy dva modemy (v každém počítači jeden) mě také napadlo. Nevím však jestli je to reálné.

A nepiš mezeru před čárkou, strašně blbě se to čte!
quinux
Profil
lamicka
Možná, bys měl upřesnit jestli se jedná o interní nebo externí modem ;o) Já a myslím, že i Petr Tichý totiž předpokládáme interní modem. Máš-li však externí modem, který je s pc propojen přes UTP kabel, tak potom bude stačit dokoupit jen switch, který zapojíš hned modem.
lamicka
Profil *
hmm , priznam sa, ze sa v tom prilis nevyznam, interny ci externy s istotou povedat neviem, z modemu vedie "bednicka" :D {mozno to je ten switch}, v ktorej je kopec miest pre zapichnutie kablov ,s koncovkami , ktore sa pouzivaju pre to prepojenie internetu , tusim dajako cez ethernet, z toho jeden vedie priamo k prvemu pc, a podla mna, ked kupim kabel s tymy koncovkami RJ45 {ako si mi napisal} ,a zapojim jeden koniec do tej skrinky , a druhy koniec do dierky ,{ta je tusim priamo vyvedena zo zakladovej dosky} ,zapojim , tak si to imho windows najde sietove pripojenie, a sam si to nastavy ,aby sa po otvoreni IE mohlo surfovat po nete {pardon, za moj amatersky napisany sposob vysvetlenia}
Petr Tichý
Profil
Hmm, takže nejspíš vůbec nemluvíme o modemu. V tom případě opravdu zopakuješ to co je u prvního PC. Koupíš stejný kabel a jednu část píchneš do krabičky a druhou do druhého PC.

Abych si to v hlavě urovnal, tak v té krabičce pak budou tuším 3 kabely.
- 1. k jednomu PC
- 2. k druhému PC
- 3. k internetu
habendorf
Profil
Hmm, takže nejspíš vůbec nemluvíme o modemu.

Klidně můžeme. Bod 3. pak bude ke spliteru.
lamicka
Profil *
ok , kupil som ten UTP kabel , s RJ45 , a funguje , dakujem :D
AlešD
Profil
quinux:

switch nestačí, pro 2 a více PC je nutný router, který se navenek tváří jako jeden přípojný bod s jednou IP a ve vnitřní síti přiděluje interní IP buď jako DHCP server, nebo jako jako pevně zadané interní IP. Další výhodou je většinou integrovaný firewall.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0