Autor Zpráva
RPG
Profil
Ahoj všem,
bohužel už nevím, na koho se obrátit. Doufám, že s podobnou věcí bude mít někdo z Vás zkušenosti a bude mi schopen pomoci.
Jde o problém s videosouborem formátu avi, jakmile jej pouze označím kurzorem, či jinak, resetuje se windowsácký program explorer.exe – počítač ztuhne, shodí se všechny programy, obnoví se a vypíše chybovou hlášku.
S jinými soubory problém není, mám nejnovější grafické ovladače, systém Windows Vista Home Premium. S tímhle problémem jsem se ovšem potýkal i v XP pro, jiné jsem nezkoušel. Soubor je na DVD nosiči.
Předem díky za jakoukoliv pomoc.
Petr Tichý
Profil
Jde o jeden soubor nebo všechny .avi i na disku?
RPG
Profil
Petr Tichý
Jen ten jeden, s žádným jiným problémy nikdy nebyly.
Petr Tichý
Profil
Tak to bych řekl, že je to špatně vypálené, Windows se při označení snaží analyzovat kousek toho videa (třeba k zobrazení miniatury) a narazí na nějaký krizově (ne)ukončený řetězec.
RPG
Profil
Petr Tichý
Díky. Útěchou mi může být to, že chyba není ve stroji.
Gekon
Profil
RPG
Zkus ho prohnat nějakým programem na opravu vadných videosouborů - www.risingresearch.com/en/dvr/
Jinak asi to bude tak, jak říká Petr Tichý.
klik
Profil *
mě se to stávalo taky a nepodařilo se mi to zjistit proč (možná kodeky), tak jsem zkusil tomu souboru změnit koncovku z .avi na .divx a už to je v pohodě.
RPG
Profil
klik
V tom je ten problém, já ten soubor nemůžu ani označit. Pomalu se bojím i se na něj jenom podívat, aby mi nespadl systém.
Gekon
Zkusím a budu doufat, že to vydrží. Díky za odkaz.
Gekon
Profil
RPG
Co se stane, když ho označíš a přejmenuješ přes Total Commander?
DJ Miky
Profil
Jak je ten soubor velký? U extrémně velkých souborů (několik GB) mi explorer padá taky.
mirec
Profil *
ja mam podobny problem a riesim to uz par mesiacov. Ked otvorim hocaky folder ktory obsahuje avi subor, tak windows hodi hlasku ze musi ukoncit explorer a vyzve ma ci chcem informovat microsoft... Potom sa to sprava presne tak ako opisuje RPG. Vsetko sa zresetuje.. Kodeky som odinstaloval a robi to stale.. poradte prosim !
dik
mila
Profil
Něco podobného se mi začalo stávat, když jsem nainstaloval nějaké codecy. Stačilo otevřít složku s videem a windows šly do háje. Pomohlo mi recovery systémových souborů.
mirec
Profil *
poradis prosim ako sa to robi ?
vdaka
roberta
Profil
mirec
stiahni si video/audio kodeky a nainštaluj si ich.
napr. ja používam FFDShow kodek a ešte sa mi nestalo, že by mi nejaký avi súbor zamrzol (iba ak bol zle vypálený)
a samozrejme tie kodeky treba aktualizovať
RPG
Profil
Gekon
Ano, dobrý nápad, hned jak DVD dostanu zpátky, vyzkouším.
DJ Miky
Soubor měl asi 350 MB, takže by to neměl být problém.
mirec
Jeden z důvodů, proč jsem tohle vlákno zakládal, byla myšlenka, že pomůže i někomu jinému se stejným problémem. Doufám, že to vyřešíš. Držím palce.
mirec
Profil *
dakujem za rady, ale zial nepomohli, kodeky som odinstaloval a nainstaloval nove "All in one" a problem pretrvava. avi subori su nie vypalene ale na HDD, staci ak je tam avicko z fotaku alebo tv shovs napr lost alebo hoci co ine. Proste neviem sa toho zbavit. Mam obavy ze budem musiet preinstalovat Win.. Po odinstalovani a novom nainstalovani kodekov a updatnuti media playera na v.11 mi uz ani niektore avicka neide spustit vobec. Player sa otvori ale stoji na mieste a nic sa nedeje, ked ho zavrem tak sa objavi stupidna hlaska ze problem a ci chcem informovat microsoft, zase obrazovka preblikne (resetne sa) a ideme dalej, uz ma to unavuje.. volal som aj hotline microsoftu a typek nevedel co so mnou... dufam ze vy este nejake rady mate :) zatial dik moc ze sa mi aspon takto venujete.
mirec
mirec
Profil *
skusal som aj XP kodek pack a vysledok ten isty...
Gekon
Profil
mirec
Nové all in one? Já myslel, že skončili verzí 6.0.30 a to je dobrý rok a půl zpátky?!
RPG
Profil
Pro doplnění; po přeinstalování systému a kodeků problém zmizel. Hádali jste správně, soubor byl poškozený (přesto jej WMP11 přehrál, ač bez zvukové stopy, zvláštní).
ppiissttaa
Profil *
Měl jsem stejný problém a vyřešil jsem to (viz.: http://www.moviecodec.com/topics/3588p1.html) následujícím:
Start-Spustit a zadat: regsvr32 /u shmedia.dll Opravdu to funguje!!!
ppiissttaa
Profil *
http://www.moviecodec.com/topics/3588p1.html
ppiissttaaa
Profil *
omylem se mi tam dostal zadní díl závorky = správně: http://www.moviecodec.com/topics/3588p1.html
xDavidx
Profil *
mě se to stává pokaždý když otevřu jakoukoliv složku v PC :( pomoc
Moff
Profil *
ppiissttaa: Dík, fakt to pomohlo :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0