Autor Zpráva
Radek Novák
Profil
Když vidím všude jak se řeší, čím nejefektivněji chladit. Nestačilo by strčit celý Case do ledničky? Možná je to hloupá otázka, dané problematice moc nerozumím.. :)
Lexter
Profil
Radek Novák

Představ si, že i to se dělá :D Já viděl PC vražené do akvárka :D
Vladosik
Profil
http://www.dk-studio.net/eblog/1126024200-pc-v-lednici-taktujeme.php
Dero
Profil
Když vidím všude jak se řeší, čím nejefektivněji chladit. Nestačilo by strčit celý Case do ledničky? Možná je to hloupá otázka, dané problematice moc nerozumím.. :)

Jen aby na komponentách nekondenzovala voda.
quinux
Profil
Lexter
To jsem viděl před pár lety na invexu. Nejhezčí na tom byly ty rybičky co v tom akvárku plavaly ;o)
AlešD
Profil
Dero: Jen aby na komponentách nekondenzovala voda.

I když strkat case do ledničky mi přijde přinejmenším divnavé, tak z kondenzace vzdušné vlhkosti bych obavy neměl neboť:
- vlhkost bude kondenzovat na nejstudenějších místech ledničky (výparník)
- case vyrábí nějaké teplo, takže tam bude asi nejteplejší věc, voda se bude naopak odpařovat, v případě vypnutí se neochladí více než výparník
- ještě se mě nestalo aby se mě v jedničce orosila a následně zrezivěla konzerva, ale to je možná tím, že ji dřív sežeru
- case a vnitřek orosí, pokud ji z ledničky vyndám, potom je nutno nechat srovnat teploty, podobně jako když ji přineseme z mrazivého dne do obýváku

Radek Novák:
Z čirého zájmu, prosím o report jak to dopadlo
DoubleThink
Profil *
CHlazení počítače pomocí ledničky - blbost?
Ano

Vzhledem k tomu, že PC (zejména CPU, GPU a chipset) je dost výkoný zdroj tepla, věřil bych, že by to bylo nad síly normálního kompresoru, takže bys měl vevnitř tak 15 možná i 20°C. Což už definici "lednička" moc nesplňuje.

Pořiď si radši vodní chlazení. Akvárium, jako výměník tepla je nevhodné. Jednak ti brzo chcípnou rybyčky (pokud nemáš nějaký tropický druh) a navíc má malou styčnou plochu s okolím, takže nebude stačit ochlazovat okruh (vyzkoušeno u známého, který měl v akváriu po 3 hodinách 50°C).
Radek Novák
Profil
A co třeba udělat vodní chlazení (grafika, procesor) a vodu chladit v mrazáku? Že než by dojela voda z výměníku k procesoru, absolvovala by dlouhou cestu skrze mrazák, kde by se maximálně ochladila a pak takto chladná voda chladila procesor či grafiku? případně strčit i výměník do mrazáku ještě pro lepší účinek. Pokud by totiž kolem procesoru proudila voda o teplotě kolem 3°C-5°C, předpokládám opravdu slušné přetaktování...

Osobně to na svém PC raději zkoušet nebudu, před týdnem jsem utradil pár desítek tisíc za odhlučnění celého PC a nerad bych to všechno zničil. Zajímá mě to jen tak ze zajímavosti a případně jako šílený plán do budoucna :-)
Peca
Profil
Není snad levnější koupit rychlejší procesor, než kupovat všemožné nesmyslné chlazení? Vůbec je dnes za potřebí výkon k něčemu jinému, než ke hrám?
Dero
Profil
Není snad levnější koupit rychlejší procesor, než kupovat všemožné nesmyslné chlazení? Vůbec je dnes za potřebí výkon k něčemu jinému, než ke hrám?

Výkon procesoru ke hrám? Dnes? Kdepak, investice do RAM a grafické karty je mnohem rozumnější. Hrubá síla procesoru se projeví při ripování DVD do DivX, ne při hraní nejnovější, skorem fotorealistické hry. Dnes už dokonce i fyziku ve hrách začínají počítat grafické karty.
quinux
Profil
DoubleThink
Akvárium, jako výměník tepla je nevhodné. Jednak ti brzo chcípnou rybyčky..
To taky není levná záležitost a už vůbec to imho není kvůli chlazení, ale kvůli frajeřince.


Radek Novák
Když chceš vymýšlet nějaké "super" chlazení a chceš "slušně" přetaktovávat, tak si pořiď chlazení dusíkem a teplotu srazíš hluboko pod nulu. ;o)
Railbot
Profil
Dnes už dokonce i fyziku ve hrách začínají počítat grafické karty.
Zlatý oči, který to viděli :) Samozřejmě, že rychlý procesor je potřeba, protože na pomalou šunku by grafická karta čekala a zbytečně se sama brzdila.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0