Autor Zpráva
filip186
Profil
Včera jsem zkoušel nějaký blbosti z příkazovou řádkou ve Windows XP a když do ní napíšu nulový znak, tak se mi tam objeví nápis "Další?" a když jsem to napsal znova, tak se řádka vypla. Nevíte někdo, co to je?
Petr Tichý
Profil
Stane se. Dobře. Radši po tom ale nepátrej. Mohl by si se zbláznit. To je jako bych se tě ptal na nějaký IE bug.
filip186
Profil
Tady je screenshot. Ten znak se mi nějak podařilo vymazat, ale to snad neva. Kdyžtak to je ctrl+ě.
Peca
Profil
Jak se píše nulový znak? Jaké blbosti jsi zkoušel?
filip186
Profil
Peca
Vždyť to tam máš napsaný. ctrl+ě (nebo ctrl+@). Najdeš jí nad Q a W.
filip186
Profil
Nedávno jsem tohle zkoušel testnout na Vistách (v angličtině) a tam se mi ukázalo místo "Další?" "More?". Asi na tom něco bude :)
MzM
Profil
není to nějaký esc? Nebo něco jako v bash \ na konci řádku (nebo co se tam strká aby to neskončilo)?
Prostě chci psát více jak jeden příkazový řádek např if... tak se na konec řádku dá něco (tohle), aby se to celé ještě nezačalo vykonávat, ale počkalo na konečné "krleš".
Chvilku jsem hledal přímo na microsoftu, ale nic rozumného jsem v rozumném čase nenašel, nic méně jsem prakticky odzkoušel, že je to tak. Viz následující

U:>echo cosi^@
More? echo nic
cosiecho nic

neboli za ctrl+@ je nový řádek, který se tímto znakem ignoruje a výsledek echa je text "cosiecho nic"
filip186
Profil
Tak tohle mě nenapadlo. Asi to fakt tak bude, dík :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0