« 1 2 »
Autor Zpráva
RPG
Profil
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli nemáte někdo špatné zkušenosti s touto kombinací OS a wifi karty. Není schopná připojit se k většině bezdrátových sítí, na které mám přístup, jsou mezi nimi i ty velmi důležité.
Jediné, co win napíšou je hláška "Systém se nemůže připojit k <nazev-site>". Žádné zdůvodnění, nic.
Vše je nastaveno tak jak má být, jsem si jistý, že po téhle stránce je vše v pořádku.
Tradiční připojení kabelem je bez problémů.
Podobný problém má zřejmě i více lidí – http://www.mojevista.cz/node/731 avšak na žádné diskusi, kterou jsem našel, nebylo řešení.
Jsem si téměř jistý, že by tento problém vyřešil reinstall zpět na XP. To ovšem nechci, na práci ve Vistě jsem si už zvykl, plus se mi příliš nechce do zálohování 100GB dat.
Prosím odkazy, návrhy na řešení, cokoliv, co by mohlo být užitečné.
Předem děkuji všem zúčastněným.
RPG
Profil
Aktualizace: Nainstaloval jsem nejnovější ovladače karty, určené speciálně pro win Vista, nepomohlo.
RPG
Profil
Na microsoftím webu se mi taky nepovedlo najít požadovanou odpověď, vypadá to, že jsou všichni spokojení, všichni vychvalují, pochvalují a nikdo nemá problémy.
Gekon
Profil
RPG
Když už nic jiného nepomáhá, co třeba se obrátit na poskytovatele? Nevím, jestli je něco podobného možné i u Wi-fi, ale když jsem měnil základovku, tak jsem musel UPC volat, aby něco ponastavili a pustilii mi net.
P_T_
Profil
U těch WiFi sítí by se mohlo jednat o filtrování MAC adresy.

PS: pokud se změnila síťová karta
RPG
Profil
Gekon
Ne, tady chyba není… jak už jsem ti vlastně říkal na ICQ.
P_T_
Neměnila se… vím, co je tím problémem (Nějaká aktualizace Visty + přesně tenhle typ karty), ale řešení co s tím není nikde.
Doufám, že se k tomuhle problému brzo Microsoft, či výrobce karty oficiálně vyjádří? Chci říct, nemůžou přece dělat, že ten problém neexistuje, když ho má stále víc lidí… nebo můžou? :-)
Gekon
Profil
RPG
Můžou, ale neudělají to. Podle mého v nejbližší době vydají (MS) patch, který chybu v aktualizaci odstraní, nebo vydají (Atheros) nové drajvry.
RPG
Profil
Gekon
Myslíš, že bych jim (microsoft) měl napsat + poslat seznam diskusí, kde se řeší ten samý problém?
Gekon
Profil
RPG
Zkusit to můžeš, možná narazíš na někoho, kdo bude ochotný to přeposlat o kousek výš.
RPG
Profil
Na tom jejich webu aby se prase vyznalo.
jardaK
Profil *
RPG
Jednoznačně je to VISTAMA,podle toho z jaké čipové sady je WIFI přijímáno..Mám ověřeno pokud přijimám z BROADCOMu vše OK,pokud z REALTEKu nelze připojit. XP a UBUNTU bez problému.Zatím to řeším USB adapterem ASUS 168g.
RPG
Profil
jardaK
Ano, díky, takhle by to taky šlo vyřešit. Nevíš, prosím, zda se k tomuhle problému někdo oficiálně nevyjádřil? Nemohl jsem nic najít.
jardaK
Profil *
Nainstaloval jsem ovladač z XP,vše funguje jak má
RPG
Profil
jardaK
Opravdu to problém vyřešilo?
Které ovladače, prosím? Uvítal bych odkaz.
jardaK
Profil *
Já jsem to řešil na fujitsu amilo 1510.,tak jsem ovladače našel na jejich strankách.Zatím to jede.Každopádně budu psát na tech.podporu.
RPG
Profil
jardaK
Přesně na tomhle notebooku to řeším i já :-). Stáhnu ovladače u nich, díky moc.
RPG
Profil
jardaK
Narazil jsem na problém při instalaci; Vista mě nenechá nainstalovat starší verzi ovladačů pro XP. Jak jsi ji přesvědčil, že je OPRAVDU chceš nainstalovat?
Popřípadě, kde se dá zrušit automatické instalování ovladačů? Tuším, že jsem to kdesi v nastavení viděl.
jardaK
Profil *
Začnu u bodu
aktualizovat ovladač
vyhledat ovladač v počítači
procházet atd.(najdeš místo kde máš rozbalený ovladač)


Každopádně nesmíš přistoupit,aby si Vista sama vybrala
RPG
Profil
jardaK

Začnu u bodu
aktualizovat ovladač
vyhledat ovladač v počítači
procházet atd.(najdeš místo kde máš rozbalený ovladač)


Tohle jsem samozřejmě vyzkoušel. Vista hlásí, že nejnovější ovladače jsou nainstalovány a instalovat jiné není potřeba. Nedá mi možnost volby.

Viz. obrázek: http://rpgs.wz.cz/miranda/atheros.jpg

Omlouvám se za mou neodbytnost. Už mám z toho opravdu nervy nadranc.
habendorf
Profil
Omlouvám se za mou neodbytnost.

Což o to, my se nezlobíme. Problém je v tom, že nás tu asi moc Visťáků není. Samozřejmě zkusit stránky výrobce karty a pak strejdu googla, no ale to zrovna tobě nemusím říkat.
habendorf
Profil
Tak jsem trochu zagooglil a koukal jsem, že stránek k tématu je neurekom.

Hint: zní to nečekaně, ale mohlo by to také napájením (je-li to notebook) http://support.microsoft.com/kb/928152/cs?spid=11732&sid=global
Gekon
Profil
habendorf
Ano, je to notebook.
RPG
Profil
habendorf
Díky za odkaz. Žel, nepomohlo.
-
Našel jsem zprávu o tom, že Vista neumí získat adresu z určitých DHCP serverů. Příliš jsem to zatím nestudoval, jednak z nedostatku času a jednak proto, že se při řešení problému hrabe v registrech.

Nejsem si také příliš jistý, zda by to pomohlo – je tam vyjmenován seznam všech verzí Visty, ale nikde není napsáno, k jakým zařízením/technologiím se problém váže. Podivné, není-liž pravda, Žáne :-).
habendorf
Profil
Ono je stejně lepší (rozuměj bezpečnější) DHCP zakázat a nakonfigurovat to ručně.
RPG
Profil
Dobrý nápad. Poprosím správce sítě o přidělení adresy ručně.
RPG
Profil
Mám za to, že se již pracuje na opravě.
Davex
Profil
RPG
Pochopil jsem to tak, že oprava už je hotová, ale vyžaduje další testování. Takže se musí buď zaplatit nebo počkat na Service Pack.
RPG
Profil
Davex
Napsal jsem to trochu nešťastně. Z toho textu jsem pochopil, že je prakticky hotová, ale musí se dále testovat. A že by se měla instalovat pouze na počítače přímo postižené touto nefunkčností.
Četl jsem tam také něco o placení, ale myslel jsem, že jsem to jenom špatně pochopil/přeložil? Snad nechtějí platit za to, aby jejich produkt, který již BYL PRODÁN fungoval?
Davex
Profil
Podobné hotfixy jsou dostupné například přes Microsoft Premier Support, což je služba placená pravidelným paušálem. Už jsem narazil na pár systémových problémů o kterých Microsoft věděl, ale kde nebyl hotfix veřejně dostupný.

edit: Třeba se časem objeví na http://thehotfixshare.net/download/index.php?dir=Language%20Neutral/Vi sta/
RPG
Profil
Rozhodl jsem se, přece jen, vyřešit problém dočasným nainstalováním WinXP, dokud nevýjde SP1.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0