« 1 2
Autor Zpráva
Školník
Profil
Na formát disku jsem si zvykl už z éry instalace XP z dosu. Tam šlo především o rychlost, v XP jsem si přesunul soubory pošty a něco málo dalšího na D, nabootoval do dosu, zformátoval a nainstaloval XP. Zkoušel jsi někdy mazat disk v dosu? To je o nervy.

Teď mám vytvořený image, kde jsou XP, běžně používané programy, nastavení plochy, vypnuté zvukové schéma, program pro používání klávesových zkratek atd., pokud potřebuju přeinstalovat systém, projedu disk C, co je třeba přesunu opět na D, nabootuju, obnovím disk z image a za dvě minuty jedu na úplně čistých windows. Potom během několika desítek minut mám zase systém, na který jsem zvyklý.

Tak jsem se vykecal a teď k tématu. Formátování mi přijde jednodušší, nemusím řešit systémové soubory a během pár minut mam čistý disk. Mazání je složitý a podle mě dost neefektivní (pomíjím skutečnost, že mazáním se těžko lze odstranit i data o která člověk nechce přijít)..:-)
MzM
Profil
Mastodont, no šuflíček do nb asi těžko nainstaluju. A externí disk.. to je pravda, ale dělal jsem to zatím jenom jednou, tak nevidím důvod kupovat externí disk k něčemu, co zas možná budu jednou za 2 roky potřebovat. Nic méně image je asi dobrá věc. Zase mě napadá, že jsou pořád nějaké ty updaty všeho možného, tak to zas tak rychlé z image nemusí být....
K formátování nic nemám, tak už psát nebudu....
Mastodont
Profil
jsou pořád nějaké ty updaty všeho možného, tak to zas tak rychlé z image nemusí být

Jednoduché řešení - po obnově z image nainstaluješ všechny updaty a uděláš si nový image.
Railbot
Profil
Což je pořád lepší 30 minut sosat updaty a instalovat je, než půl dne celý systém (os, programy, drivery...) :)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0