« 1 2 »
Autor Zpráva
Hanz
Profil
Stáhl jsem si video a ono je to v nějakém formátu "mkv" --> vživotě jsem oněm neslyšel.
Zkoušel jsem to přehrát v WMP, BSplayeru, PowerDVD a RealPlayeru. Jenže ani v jednom to nejede. Nevíte v čem to mám přehrát?? A nebo aspoň jak to převést na jiný formát (to by bylo lepší).
centi
Profil
google
habendorf
Profil
http://www.riverpast.com/en/support/tutorials/convert/mkv/index.php
Hanz
Profil
centi
habendorf
Aha Google mně nenapadl.
Hanz
Profil
Tak a ještě ktomu přidám jeden dotaz. Já se moc ve videu nevyznám, ale když jsem to převedl do AVI (původně to mnělo 700 MB) tak to teď má něco okolo 23GB --> to si na CD asi nevypálím :o(
Bude to njspíš tím že jsem nenastavil žádnou kompresi :o(
Takže mů dotaz zní:
Jakou kompresi mám nastavit, aby se moc nezhoršila kvalita filmu a zároveň abych se vlezl na jedno CD
Nebo poraťce co více tam ještě nastavit. --> používám ten program River Past Video Cleaner co částečně doporučil habendorf
Šlaha
Profil
Nějakej DivX/XviD. To určitě máš. Na netu je kalkulačka na výpočet datovýho toku.
Hanz
Profil
Šlaha
No tak tu kaukulačku jsem trochu nepochopil :o( Nevím kam to mám zadat. Ten program pomně nic takového nechce, ale když jsem dal kompresi DivX 5.2.0 tak to mnělo už "jenom" 832 MB
Takže už doufám že poslední dotaz. Která komprese je větší (myslím menší velikost výsledného souboru).
DivX 5.2.0
DivX Codec 4.12
DivX ;-) MPEG
Lemur
Profil *
Takže už doufám že poslední dotaz. Která komprese je větší (myslím menší velikost výsledného souboru).
Komprese nezáleží na kodeku, ale na bitrate. Na kodeku pak záleží kvalita při určité bitrate. Ze jmenovaných by měl být nejlepší DivX 5.2.0, ale osobně s ním zkušenosti nemám, protože používám libavcodec. Takže je třeba spočítat bitrate z velikosti filmu a velikosti CD - jsou na to kalkulátory, ale da se to i ručně, s přesností plus mínus několik mega.
Jinak - pokud chcete vědět, jaka bitrate je optimální pro danou velikost videa pro rodinu kodeků založených na MPEG4 (DivX, XVid a spol.), doproučuji přečít dokumentaci k mplayeru , hlavně tu v adresář
tech
, obzvlášť tu o výpočtu bpp (bits per pixel). Na rozdíl od manuálových stránek je ale jen v angličtině, takže neangličtináři mají bohužel smůlu.
Hanz
Profil
No tak to bohužel asi nebyla poslední otázka :o(
Vše je teď super! Jen jediná věc mi dělá problémy. Zvuk nejde zároveň s filmem. U filmu jsem teda nastavil tu kompresi na DivX 5.2.0 a bitrate na 1593
a u hudby:
Comprese:PCM/Uncompresed
Sample rate: 22.05 khz
Resolution:16bits
Bitrate:352,8kb/sec


Takže mi kdyžtak někdo poraťte.
PS: Nastavení není takové jako mi "vyhodila" ta kaukulačka. A to proto že ten zvuk nebyl vůbec kvalitní (šumněl a něco v něm "skřípalo").
Hanz
Profil
Zvuk jde asi o 2-3 sekundy popředu.
Lemur
Profil *
To je dost problém. Pokud je rozdíl konstantní, dá se to kompenzovat tak, ze se audio stopa oddělí, její začáte odstřihne a zase se zmuliplexuje s videem.
Pokud je na začátku všechno v pořádku, ale postupně roste rozdíl (většinou důsledek rozjetí krystalu na TV graberu vůči krystalu na zvukové kartě), je třeba resamplovat audio tak, aby bylo kratší o dobu, o jakou se na konci rochází. Např. jedna sekunda na hodinu, to je 44 100*(3601/3600)=44 112 Hz. No a pak tomu souboru natvrdo dopsat původní hodnotu (v našem případě 44 100 Hz), popřípadě přidat jednu sekundu ticha.
Bohužel neznám (Windowsowské) programy, co tohle dělají. Pro vlastní účely (nahrávání pořadů z TV pod Linuxem) jsem si je napsal sám. Ale mám pocit, že pomocí VirtualDubu, propřípadě s použitím nějakého lepšího audio editoru na operace se zvukem, by to mělo jít.

BTW: Použití nekomprimovaného audia je sice vhodné na nahrávání a manipulaci s videem, ale pro finální kódování bych doporučoval komprimovat i audio (MPš, Ogg a pod.), aby neubíralo zbytečne bitrate videu.
A 22kHz znamená, že se podle Nyquistova teorému ořízne vše nad 11KhZ, proto to znělo tak strašně. Pokud má audio 44 100Hz nebo 48 000 Hz, nedoporučuji v žádném případě downsamplovat, nanejvýš v případě nouze snížit bitrate.
Darkage
Profil *
.mkv formát pre HD video
Max O'neill
Profil *
Dobrej... Tak koukám že mám skoro přesně po dvou letech stejnej problém..:-) Jel jsem podle tyhle vaší diskuse, ale jaksi už to z těch databází serverů vymazali. Stáhnul jsem si River past Video jak cover tak cleaner, ale ani k jednoumu nešla stáhnout ta Matroska pack... please help...
llook
Profil
Doporučil bych přečíst si něco o formátech videa (česky): http://jech.webz.cz/multimedia.php

Stručně: MKV je takový obal (kontejner) na video, zvuk, případně titulky, podobně jako AVI.
Uvnitř toho MKV nebo AVI jsou jednotlivé streamy v různých formátech, nejčastěji video ve formátu MPEG-4 ASP (známý jako DivX nebo Xvid) a zvuk ve formátu MP3, ale používá se i spousta různých dalších formátů.

Většinou stačí nainstalovat FFDShow a přehrávač Media Player Classic. Pokud ani potom nejde video přehrát, další informace o formátu videa se v Media Player Classic dozvíš v File -> Properties -> Details v takovété textaeře. Například se tam píše něco jako tohle:
Video: XVID 544x304 25.00fps 884Kbps [Video 0]

Audio: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 134Kbps [Audio 1]

S tím už se pak dá něco dělat dál, ale samotná informace, že je to MKV nám moc nepomůže.
Max O'neill
Profil *
Hele fakt moc díky... Nebejt Vás.. tak bych nemohl splnit svůj slib..slib který jsem slíbil už před hodně dávnou dobou... osobě která pro mě neskutečně moc znamená... díky ... nevim jak se vám odvděčit.. stačila taková maličkost a já bych ned tim ztrávil nezpočet času a výsledek by byl o na druhou násobeno pí.. takže by to bylo předem marný počítat... Ještě jednou díky a mějte se fejn... Max..
xv4rs
Profil *
nazdar pradim ti v tom ze mkv subor dokaze v sebe niest aj titulky a pouziva H264 codec ktori je narocny dost na grafiku ale najpr by som ti poradil od insalovat vsetky prehravace aj codec pak ktory pouzivas a nainstalovat prehravac KMP. tento prehravac uz v sebe kodeky ma no a v tom ten subor mkv prehras a urcite si na prehravac MKV dost zviknes ako som si zvikol ja :-)
Cement
Profil *
mě jdou videa .mkv přehrávat v bsplayeru a v zoomplayeru
jhhk
Profil *
byl jsem taky zoufalý z formátu .mkv po přečtení všech diskusí jsem udělal primitivní věc - spustil jsem film v Media Player Clasic a pak nechal uložit jako xxx.avi . No a ono to pomalu uložilo jako avi a jako avi se to dá spustit či konvertovat dál.
palmer
Profil *
hele jeste jednou teda...neexistuje zadnej prehravac,kterej by to prehral bez konvertace? nebo plz poradte jinej prgram na konvertaci,protoze ten co tu byl menovanej je shareware,a me se to na warez fact stahovat nechce..dik
Kryspin
Profil *
Pro přehrávání stačí nainstalovat CCCP (Combined Community Codec Pack)

CCCP
Kolibáč
Profil
Já vám nevím... Já s MPlayerem přehraju všechno (i anime v MKV)... A že není GNU/Linux multimediální platforma (let's the flame begin ^_^).
JeCh
Profil *
Je to spíš naopak - neznám téměř žádný video přehrávač, který by MKV nepřehrál. Bez instalace čehokoliv to zvládnou MPlayer (+ SMPlayer nebo MPUI), VLC, KMP, asi i GomPlayer a po nainstalování splitteru a dekoderů také všechny DS přehrávače jako WMP, BSPlayer, MPC (má dokonce vlastní splitter, stačí mu jenom dekoder videa), ZoomPlayer, Crystal Player, Fusion nebo MV2Player. Je to málo? Mohl bych jich dopsat klidně dalších 20. Pokud s tím máte někdo problémy, tak si přečtěte ten muj návod, když ho tu llook odkazoval.
RVP11
Profil *
nazdar pradim ti v tom ze mkv subor dokaze v sebe niest aj titulky a pouziva H264 codec ktori je narocny dost na grafiku ale najpr by som ti poradil od insalovat vsetky prehravace aj codec pak ktory pouzivas a nainstalovat prehravac KMP. tento prehravac uz v sebe kodeky ma no a v tom ten subor mkv prehras a urcite si na prehravac MKV dost zviknes ako som si zvikol ja :-)

mockrat dik za radu s tim KMP playerem.. usetrils me zbytecnych konvertovani atd. ;-)
...:::So Good:::...
Profil *
jop, taky bych vám všem tady chtěl poděkovat ;-) mě osobně to fungovalo po tom co sem si stáhl CCCP (Combined Community Codec Pack) a pak už to šlo pustit třeba v bs playeru ;-) dik
kris
Profil *
.mkv formát přehraje BSPlayer, stačí to nastavit (zakliknout v nastavení)
martynet
Profil *
.mkv pustite ve vlc... je to zadarmo a nezaserete si system kodekama
Nogard
Profil *
Podrobně se o MKV (kontejner Matroška) dočtete v tomhle článku, kde jsou i odkazy na soft:
http://www.emag.cz/matroska-jak-ji-neznate/
Sensei
Profil *
mkv není důvod převádět na zastaralí formát avi. Možností je víc jak přehrát mkv, ale já používám Gom player a funguje super, nemusím nic víc instalovat (až na češtinu), protože Gom player obsahuje vlastní sadu kodeků. Podobně funguje např. VLC Media Player. Výhodou je, že už nemusíte nic převádět nebo dodatečně stahovat titulky. Instalace je rychlá a jednoduchá, ale dávejte pozor, aby souhlasila verze programu a češtiny.

Chcete-li zbytečně převádět formát MKV na AVI je to vaše věc, ale takhle si ušetříte čas a práci!

Gom player můžete stáhnout zdarma tady (stahuj.cz):
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/gom-p layer/
Češtinu tady:
http://cestiny.idnes.cz/pg/gomplayercz.html
Mathyas
Profil *
Chtěl bych se zeptat,jestli se nějak dá do formátu mkv "narvat" další titulky?
Theo
Profil *
Duvodu proc prevadet video ve formatu MKV je vice. Napriklad ja jsem si chtel pustit tohle video na mem DVD prehravaci a ten jej nepodporuje, takze jsem ostouhal... kazdopadne na druhou stranu video v 720p vypada krasne a je skoda ho degradovat kompresi
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0