« 1 2 »
Autor Zpráva
glader
Profil *
Dobry den, stahl jsem si VLC player - nevim jak v nem aktivovat titulky pri prehravani *.mkv filmu. Pomuzeme mi nekdo prosim?
jaco
Profil
Hm, pravý klik > stopa s titulkami > stopa 1 ?
Květy
Profil *
Díky za radu, v PC sem jo díky vám rozchodil, ale jak ho dostanu do DVD?

Poznámka moderátora Yuhů: mailový kontakt smazán na žádost.
Mistr
Profil
Květy
jak ho dostanu do DVD
Vypálením?
MilýMistře
Profil *
Neznám běžný DVD přehrávač, který by podporoval přehrávání .mkv. Čím ho zkonvertovat do DVD played formátu?
Měsíček
Profil
"Neznám běžný DVD přehrávač, který by podporoval přehrávání .mkv. Čím ho zkonvertovat do DVD played formátu?"

To není otázka přehrávače, ale kodeku, jinak pár informací snad se tam dočteš i to co chceš.
MilýMěsíčku
Profil *
Tam jsem se dočetl pouze to, co to je kontejner MKV a v čem jej přehrávat na PC, myslel jsem, že z toho chápeš, že myslím DVD přehrávač STOLNÍ, nikoli softwarový v PC. Ale budiž. Jelikož v článku o konverzi na DVD disk nebylo ani slovo, což je to, co nás zajímá nejvíc, protože těžko rodinku naženete k PC když máte doma domácí kino, žádám podruhé:


Mám soubor .mkv na PC o velikosti buď do 4,5Gb nebo do 8,5Gb, z toho chci DVD disk buď klasiku 4,7GB nebo Dual Layer.



Jak tedy postupovat při konverzi z mkv na DVD-files soubory, které přehraje DVD přehrávač STOLNÍ? (Nikoli jako DivX, tam je přehrávač limitovaný rozlišením) Jaké programy a decodery videa k tomu použít aby to DVD přehrávač vzal? Našel jsem jeden program, název si teď nevzpomenu, ale umožňoval různé nastavení, až jsem se v tom ztrácel, jako výstup z původního mkv dokázal:

a) rozdělit velikost výstupu na DVD, DVD DL, FAT32 (rozdělí po 4 Gb)
b) překódovat DTS na AC3
c) použít výstupní formát AVI, MPEG, VOB
d) nastavit decoder MPEG-2, x264 a ještě něco už si nepamatuju

Pomocí tohoto programu jsem připojil soubor mkv, připojil titulky, ale kýžený efekt se nekonal, vypálil jsem na DVD soubor .vob, decoder MPEG-2, protože jsem se slepě domníval, že když jsou .vob soubory na originál DVD, že mi to přehrávač vezme, prd, DVD přehrávač mi napsal, že nepodporuje daný formát. Myslel jsem že budu vraždit (DVD dulal layer placka za 56 Kč)

- poddotaz, MUSÍ mít DVDčko strukturu VIDEO a AUDIO složek, tak jako originální DVD, nebo tam můžu vypálit pouze jeden soubor bez složek?


Prosím o tipy na programy, které to dokážou, vlastní zkušenosti, nebo odkazy na návody jak to udělat.
Bubák
Profil
DVD Flick (open source)
Popis jsem našel asi uprostřed článku na idnes
http://technet.idnes.cz/stahnete-si-program-ktery-vypali-cokoliv-f1r-/ software.asp?c=A071209_222442_software_dvr
Vidím
Profil *
že tady se člověk praktické rady nedočká, odkazy by Vám šly, ale to je tak vše, validitu odkazů už pořádně neověřujete. Pakliže jste se s touhle konverzí ještě osobně nesetkali, je Vám odpuštěno. :-)
Bubák
Profil
Vidím
Pomocí DVD Flick jsem překonvertoval několik videí (některé i s titulky) a vypálil pro přehrávání na DVD. Je to otázka několika klepnutí myší a hlavně čekání na převod, doba záleží na výkonnosti PC.
Z formátu *.mkv jsem nevypaloval, ale i tento formát má DVD Flick mezi podporovanými. Pro zajímavost, zvádá i *.mov (z digitálního fotoaparátu).
DVD Flick umí:
- vytvořit soubory k vypálení, můžeš přehrát v PC, nebo vypálit
- vytvořit ISO obraz disku, můžeš "vložit" do virtuální mechaniky, nebo vypálit
- vypálit DVD (nezkoušel jsem), pálil jsem v NERO ze souborů, nebo z obrazu.

Milý anonyme, pokud nenapíšeš, v čem je problém, tak se praktické rady nedočkáš.
Vidím
Profil *
Zkoušel jsem ten DVDFlick, vypálil jsem mkv na DVD (převod trval i s vypálením 5,5 hodiny), ale obraz je trhaný, jak na TV tak na PC, čím to může být? Pomalý procesor, nebo malý buffer u Flicku?
Mám mobilní 1,8 pentium centrino duo2core, 1,5gb paměti.
Vidím
Profil *
Tak jsem přišel na luxusní prográmek, který je jednoduchý (sice převod trvá poměrně dlouho), ale výsledek je zaručeně 100 %

http://www.tmpgenc.net/en/index.html
HADES
Profil *
Sensei[/b[b]Sensei
sensei diky za odkaz na gom player vsechny soubory .mkv jdou prehrat 100% diky za tip mej se
Argee
Profil *
mnohem jednodussi je mit media player classic ... ten to prehraje ve vyborne kvalite (pokud tedy mate kodeky > ja pouzivat kodec for all nebo jak se to jmeuje > viz. stahuj.cz)
jinak tento format je dobry, protoze kvalita je opravdu velka (vzhledem k velikosti)

Argee
maro
Profil *
to dvd se vam seka kvuli přehravači určitě mate stolní přehravač nějaky lepši který to dvd přehrava kvalitněji tudiš se seka ja mam levnějši přehravač z teska a no problem vypalauju přes vso dvd něco
julio
Profil *
Plynule a bez trhání mě vše přehraje pouze KMP player.
mangmista
Profil *
Ftel bych si udelat titulky do seiralu s formatem MKV ale nevim jaky pouzit program
Gekon
Profil
mangmista
Tak použij Google, ten umí všechno.
pro mangmista
Profil *
MKVToolnixi použij pro vložení titulků do MKV kontejneru
Subtitle tool použij pro vytvořeni či editaci titulků
srigi
Profil
Tie vymanovane prehravace v prvom prispevku - jeden vacsi spyware ako druhy. Realplayer ani nestahovat, na poli multimedii je to snad to najhorsie co moze clovek nainstalovat. BSplayer a PowerDVD tiez nie su ciste, napr. pri BS mi firewall hlasi odosielanie cohosi niekam.
Anonymní
Profil *
mkv lze prehrat ve volne dostupnem programu "KMPlayer" ktery je navic v cestine
mikimaus
Profil *
Tie vymanovane prehravace v prvom prispevku - jeden vacsi spyware ako druhy. Realplayer ani nestahovat, na poli multimedii je to snad to najhorsie co moze clovek nainstalovat. BSplayer a PowerDVD tiez nie su ciste, napr. pri BS mi firewall hlasi odosielanie cohosi niekam.

Když si to neumíš nastavit tak se nediv, že ti to posílá "něco někam".....
mikimaus
Profil *
Tam jsem se dočetl pouze to, co to je kontejner MKV a v čem jej přehrávat na PC, myslel jsem, že z toho chápeš, že myslím DVD přehrávač STOLNÍ, nikoli softwarový v PC. Ale budiž. Jelikož v článku o konverzi na DVD disk nebylo ani slovo, což je to, co nás zajímá nejvíc, protože těžko rodinku naženete k PC když máte doma domácí kino, žádám podruhé:
Mám soubor .mkv na PC o velikosti buď do 4,5Gb nebo do 8,5Gb, z toho chci DVD disk buď klasiku 4,7GB nebo Dual Layer.
Jak tedy postupovat při konverzi z mkv na DVD-files soubory, které přehraje DVD přehrávač STOLNÍ? (Nikoli jako DivX, tam je přehrávač limitovaný rozlišením) Jaké programy a decodery videa k tomu použít aby to DVD přehrávač vzal? Našel jsem jeden program, název si teď nevzpomenu, ale umožňoval různé nastavení, až jsem se v tom ztrácel, jako výstup z původního mkv dokázal:
a) rozdělit velikost výstupu na DVD, DVD DL, FAT32 (rozdělí po 4 Gb)
b) překódovat DTS na AC3
c) použít výstupní formát AVI, MPEG, VOB
d) nastavit decoder MPEG-2, x264 a ještě něco už si nepamatuju
Pomocí tohoto programu jsem připojil soubor mkv, připojil titulky, ale kýžený efekt se nekonal, vypálil jsem na DVD soubor .vob, decoder MPEG-2, protože jsem se slepě domníval, že když jsou .vob soubory na originál DVD, že mi to přehrávač vezme, prd, DVD přehrávač mi napsal, že nepodporuje daný formát. Myslel jsem že budu vraždit (DVD dulal layer placka za 56 Kč)
- poddotaz, MUSÍ mít DVDčko strukturu VIDEO a AUDIO složek, tak jako originální DVD, nebo tam můžu vypálit pouze jeden soubor bez složek?
Prosím o tipy na programy, které to dokážou, vlastní zkušenosti, nebo odkazy na návody jak to udělat.


Pro konverzi tohoto videosouboru lze použít program ConvertXtoDVD - je potřeba rychlý stroj, jinak u toho strávíš mládí !!! K samotnému filmu lze připojit titulky ve formátu *.srt
Vysledkem je kompletní DVD disk o předem zvolené velikosti.
Jinak samotné video zcela spolehlivě přehrává VLCplayer. Vše mám odzkoušeno, takže vím, vo co go :-)) smarak@seznam.cz
stoural
Profil *
MKV (x264) prehravam v KMPlayeru. Je cesky, obsahuje kodeky v sobe a hlavne, vytezuje PC mnohem mene nez treba BSplayer. BSplayer - zarizeni procesu cca 50%, KMPlayer cca 15-20% pri prehravani stejneho filmu.
Minigomez
Profil *
Přehrat mi to jde v VLC media player ale zajimalo by me taky jak to prevest
Dawyt
Profil *
ahoj.......kde v zoomerplayeru pridam pri prehravani titulky a nevite nekdo,proc mi nejde obraz u bsplayeru??...mam visty.pls a dik
Peldy
Profil *
Ahoj
Minimalni pozadavky na hardwer pro prehravani *.mkv?Stahl jsem si par filmu a behaji dost sekane. Pise mi to tak 15 snimku a melo by to byt neco kolem 24..Pc je asi pekna vykopavka (Opteron 1.8,1GB ram,GeFOrce 5700-128MB)..Jde to nejak udelat abych to rozbehl plynule?..Samozrejme si koupit lepsi PC ale jde to udelat i nejak jinak?

Profil *
tak to teď má něco okolo 23GB
OO, avi je vůbec nejmenší formát, proto se dává do MP4 prehravacu...
Ferry
Profil *
když máte nainstalovaný divx tak WMP přehrává taky mkv, je to dá se říct klasický avi
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ferryho:
když máte nainstalovaný divx tak WMP přehrává taky mkv
Ne. Ale některé balíky kodeků (obsahující i DivX) to zajišťovat můžou.

Téma mi připadá vyčerpané a jeho další vytahování není žádoucí.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0