Autor Zpráva
Veruu
Profil
Ahojte, mám doma zavedený net přes router. Kabelově to běží super, ale potřebovala bych k tomu routeru připojit ještě NB. Vůbec se mi to nedaří. Neměl byste někdo návod na wi-fi připojení z routeru do nb přes wi-fi? Nevim co je potřeba sem ještě napsat, abyste věděli o co jde, tak pokud víte aspoň maličko na co se ptám, tak se na podrobnosti klidně zeptejte. Děkuju
HajekJirka
Profil
Potřebuje mít notebook s podporou WIFI nebo si dokoupit WIFI kartu.
Pokud to spňujete, tak Vám nic nebrání se připojit pomocí připojení k síti internetu. (start, ovládací panely, připojení k síti a internetu, bezdrátová síť, ...).

To je základní návod jak na to.

Snad Vám poslouží.
Dero
Profil
Stačí do routeru zapojit Wi-fi Access Point (AP) a nastavit sdílení připojení k internetu (ICS).

Některé levné Wi-fi dongly (např. do USB), které suplují Wi-fi adaptér, umějí pracovat i jako softwarový AP. Doma mám jeden takový poměrně spokojeně zapojený, ale lepší volbou je zakoupení přímo AP.
Veruu
Profil
No, ono to vlastně tu síť vidí. Jen se to k ní ne a ne připojit. Mám router od Asusu. Notebook má integrovanou wifinu. když dám připojení k síti, ta síť se tam objeví. Je tam u toho napsáno Zabezpečená síť. A když dám připojit tak se to nepřipojí. I když vyplnim nějaký ty klíče atd co tam jsou....
HajekJirka
Profil
I když vyplnim nějaký ty klíče atd co tam jsou....
A vyplníte ty klíče správně?
Veruu
Profil
No, já doufám že jo. Když si dám nastavení sítě, tak je tam průvodce nastavením a tam je to pak napsaný. Tak když to tam je, tak to jen zkopíruju... Popravdě, moc tomu nerozumím. Spíš bych potřebovala nějakej návod, jestli existuje... Z manuálů k tomu přiloženejch tam toho moc nevyčtu....
Veruu
Profil
Jestli pomůže, notebook mám tenhle: http://xb1.ekatalog.biz/zbozi/asus-f3tc-15-4c-mk36-dvdrw-120g5-1g-wl-b t-v-noos/detail.aspx?p=z:96867 a router mám tenhle: http://xb1.ekatalog.biz/zbozi/asus-wl-520g-deluxe-wifi-125-mb-s-router /detail.aspx?p=z:34479
HajekJirka
Profil
Tak v tom potom nevidím problém.

Zkuste zakázat firewall.
Veruu
Profil
Bohužel nevim jak se zakazuje...:o/
RPG
Profil
Veruu
Smím se zeptat, o jaký operační systém jde? Připomíná mi to jeden mně velmi známý problém.
Veruu
Profil
windows xp. Jaký problém?
RPG
Profil
Veruu
Ach, tak to nic. Problém s wi-fi pod win Vista.
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=50624&foru m=16&page=-1
Říkala jste, že síť vidí, ale nepřipojí se. Co konkrétně píše, chybu/varování/doporučení?
Veruu
Profil
No, když kliknu na připojení (ikonka monitoru s vlnkama) vyskočí mi sesnam možných sítí v dosahu. Tam se objeví ta síť, kterou jsem vytvořila pomocí průvodce připojením. (nějaký dlouhý číslo, používaly se přitom nějaké klíče, atd...) když na to kliknu, napíše to, že se to pokouší připojit... připojuje se to... a pak to okno zmizí a nic se nestane.... Jde taky o to, jestli to od začátku dělám dobře. Máme ten router. Jedem počítač už je na něj připojenej kabelem. A jede to. Teď datluju na nb, na kterým chci zprovoznit tu wifi. Je to taky do toho routeru kabelem a jede to.... Nějak tomu moc nerozumim...
HajekJirka
Profil
A nemáte náhodou statické IP adresy (přes ten drát)?
Veruu
Profil
Jo, tak to nevim. Nerozumim tomu moc.... A ten návod by nebyl někde? Vyloženě krok po kroku, hodně podrobně...
Veruu
Profil
Vim, že když se to přítel pokoušel zprovoznit, mluvil o nějakem wpa, nebo wep, a mac adresy, či o něčem podobným, ale to vůbec nevim co je.... Prostě se to nedaří zprovoznit. Síť to vidí, ale nepřipojí se to.
HajekJirka
Profil
Bohužel o žádném návodu nevím.
Jedině v knižní podobě.

Nemáte v místě bydliště někoho kdo tomu rozumí a nebo nějaký obchod s PC, tam by Vám poradili.
Veruu
Profil
No, jde právě o to, že přítel tomu rozumí, ale taky moc nechápe proč to nejede. Zkusíme se tedy poptat po okolí. Jinak všem velmi děkuju za rady :o)
habendorf
Profil
Veruu: Na nějaké wep, wpa a mac adresy se zatím vykašlete, to můžete řešit potom (ale doporučuju potom rychle). Pro začátek nastavte všechno co jde na automaticky (získat IP z DHCP automaticky, DNS automaticky). Není to sice to nejlepší, ale pro prvotní rozchození je to nejsnažší. Až vám to bude chodit, můžeme ta nastavení vylepšovat.

(tedy tiše předpokládám, že router obsahuje DHCP)
habendorf
Profil
Na druhou stranu, pokud vám to po kabelu jede, v tomto problémy nebudou.

když na to kliknu, napíše to, že se to pokouší připojit... připojuje se to... a pak to okno zmizí a nic se nestane....
Ono se ani nic moc stát nemá. Jste si opravdu jisti, že nejste připojeni? :o)

Start -> Nastavení -> Síťová připojení ... co vidíte?
Veruu
Profil
vidím bezdrátové připojení k síti, nepřipojeno, chráněno bránou firewall, Atheros AR5006EG wireless network adapter.
PS:pro dnešek už končim, ale když mi sem ještě něco napíšete, budu vděčná. Zítra si to přečtu. Přeji dobrou noc.
RPG
Profil
Veruu
S těmihle typy wifi karet jsou poslední dobou nějaké problémy (otázka do éteru – co to do háje v tom microsoftu provádí?). Mám podobný model (AR5005G) A dělá to přesně to, co popisujete – sítě vidí, ale není schopná se připojit.
Žel, nenarazil jsem nikde na žádné řešení.
creW
Profil *
Zdravim,mám stejný problém a nikde nemohu najít řešení...nepřišel někdo jak na to?
V-tec
Profil *
Tak chlapci jestli je ten router váš tak obvykle jeho adresa což je u spousty modelů 192.168.1.1 vám poskytne we www prohlížeči jeho nastavení. pak už by to mělo zvládnout i malé dítě. A druhá věc je když se připojujete k routeru pomocí wifi nemějte ho ještě k tomu připojený přes kabel.

V-tec
3 Com Officeconnect
Smutný
Profil *
Visty s AR5006EG vidí síť ale nepřipojíse!!!!!
Milunka
Profil *
mám asi podobný problém, mám Asus F3M AP012 s integrovaným wifi, najde mi to bezdrátovou síť, připojí se, ale prohlížeč mi nejde otevřít. Tkže mám připojeno, ale net nejede. Tak nevím v čem je chyba.
Pítý
Profil *
Jediný co funguje je zde!!!!!!!!

http://blog.gekon.name/vista-wi-fi-atheros-failure

děkujte stvořiteli těch stránek bez nich bych byl pěkně v h....u!!!!!

Pítý
anonymni
Profil *
omg! mile Lamy naucte se pouzivat Google a mejte chvilku strpeni pri hledani :|
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0