Autor Zpráva
Rampi_K
Profil *
Zdravím.

Počítač mám už skoro dva roky a do teď bylo vše v pořádku. Ale před třemi dny se mi při tvorbě webu z ničeho nic vypnul monitor. Řikám si " no nic, tak ho zapnu"...
Jenže ouha: Když jsem ho zapnul, objevil se nápis SIGNAL CABLE DISCONNECT .
Takže jsem musel restartovat PC. Ale tím trable nekončí... PC nereagovalo ani na restart, ani nic neudělal, když jsem ho chtěl natvrdo vypnout.. Prostě nic ! Takže jsem ho musel prostě vytáhnout ze zdi. To musím dycky když se to stane, a to je tak 3x za den.
Nevíte někdo v čem je problém ? Antivir mi nikdy nic nenašel....

fakt díky za jakoukoli pomoc...
smajli
Profil
Pokud máš možnost tak pokus - omyl, zkusit jinou grafickou kartu, případně monitor.
Rampi_K
Profil *
Já myslím, ýe to není jen v monitoru, když z toho pak nejde ani restartovat PC...
Miloš
Profil
Jak píše smajli, monitor nebo grafická karta. Pokud si nemůžeš ani jedno půjčit, nebo aspoň odnést k někomu, u koho bys to k jinému monitoru na zkoušku připojil, pak si můžeš koupit v bazaru nějakou grafickou kartu - lacinou šunku a z kusit to s ní.
Případně – pokud se dostaneš do BIOSu, zkus vypnout IRQ pro VGA (viz dále).

Mně trvalo velmi dlouho, než jsem přišel na příčinu obdobného problému – grafické kartě odešel aktivní větrák; zprvu se občas točil a občas ne, pak se odporoučel úplně, ale ještě dlouho šel počítač OK. No a pak začaly modré smrtě a nenabíhaly woknouze (při startu se najednou vypínal monitor) než do nouzového režimu; řešil jsem to zákazem IRQ pro VGA v BIOSu - Widle pak naběhly, akorát že truecolor maximálně 1024×768 (vyšší rozlišení jen hicolor, neběželo DirectX, tedy i některé programy…).

V mém případě to byla odcházející grafárna.
Hodně štěstí.
Rampi_K
Profil *
Díky všem za pomoc, už jsem přišel na tu závadu :
Grafická karta nevydržela to co by měla, takže zde byl onen problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0