Autor Zpráva
JanS
Profil
Mám win XP home a potřeboval bych vytvořit účet, na kterém kromě několika programů a jedné složky v podstatě nepůjde otevřít nic... Z bezpečnostních důvodů. Jenomže si nejsem jistý, jestli home verze něco takového umožňuje. Potřeboval bych vědět, kde se uživatelským účtům dá nastavit, které soubory můžou spoužtět, kde můžou tvořit složky atd. A hlavně bych rád znemožnil přístup kamkoli jinam na disk (zabránit otevírání věškerých složek, které nemají vyjímku od admina). Vím, že toto je problém, který by se jednoduše vyřešil na Linuxu, bohužel je třeba to nějak vyřešit s Win. Co z toho je možné a kde se k tomu dostanu? Díky moc.
DoubleThink
Profil *
V Možnostech složky jde vypnout Zjednodušené sdílení. Pak se ve vlastnostech souborů a složek objeví karta Zabezpečení, kde je možné definovat práva pro jednotlivé uživatele.

Obávám se ale, že XP Home pokročilé sdílení nemá. Takže máš smůlu - vybral sis špatný operační systém.
P_T_
Profil
XP Home pokročilé sdílení má, ale musí se zapnout v "nouzovém režimu" ;-)
JanS
Profil
DoubleThink
vybral sis špatný operační systém
Vím. Mám i originál Mandrivu, ale jelikož jsem hráč komerčních her, můsím se smířit s tímto. Mít více systémů jsem už zkoušel a nemám s tím moc dobrou zkušenost...

P_T_
Mohl bys mi říct kde to zapnu? :-) díky.
P_T_
Profil
JanS
Přesně tam, kde ti psal DoubleThink. Start systému v nouzovém režimu ( na začátku startu systému stiskni F8 ), poté je záložka "Oprávnění" jako ve verzi XP Pro.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0