Autor Zpráva
noob
Profil *
Mám dost velkej problem. Smazal sem si administrátorská práva. Chci si přeinstalovat windowsi. Nabootuju XP, nastavím pouze mechaniku ale zobrazuje se Disk Failure, vložte znovu a stiskněte enter. to udělám, ale objeví se to znovu....poradí mi někdo?
YoSarin
Profil
No, především - nemuč klávesnici. Neprospívá ji to.
Druhak - máš asi špatný disk, nech si ho vyměnit a zkus to znova.
noob
Profil *
Disk je dobrej, už se na něm XP instalovalo, ani jedno škrábnutí
noob
Profil *
jo a přesně je to: DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER
YoSarin
Profil
1) je to 100% bootovací disk?
2) strkáš ho do správné mechaniky?
3) máš nastavené bootovaní z CD na prvním místě?
jfzj
Profil *
možná to fakt bude špatný CD...
Su E
Profil *
nemáš náááhodou v kompu disketu?
noob
Profil *
ne jenom mechaniku. v biosu sem sem ji vypl a ještě tam bylo boot up floopy a to sem taky vypl
noob
Profil *
tím myslím mechaniku na diskety...
zimmi
Profil
Zkus http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=DISK+BOOT+FAILURE,+ INSERT+SYSTEM+DISK+AND+PRESS+ENTER&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
noob
Profil *
já už vím, čím to je. mmísto bootovacího cd tam dávám instaklační...já hňup...nevíte jak vytvořit bootovací cd bez administrátorských oprávnění???
Fantomasmag
Profil
noob
A není náhodou bootovací CD také CD instalační?! Když jsem kdysi instaloval XP, jen jsem vložil instalační CD, PC z něj nabootovalo a rozjela se instalace. Možná máš nějaký bordel v discích v BIOSu. Ta zprávu "Disk boot failure..." znamená, že PC nemůže nabootovat. Máš opravdu jako 1. boot disk nastavenu CD mechaniku? Nebo nemáš falešný XP?
noob
Profil *
není...bootovací CD/disketa je aková záloha OS když ho instaluješ poprvé tak to dáš z CD s Windowsama, ale když to chceš reinstalovat píše to disk boot failure.......
Mastodont
Profil
noob
Instalační CD ixspéček je bootovací.

Jinak DISK BOOT FAILURE se objevuje taky v případě, kdy ti vypadne kabel k prvnímu hardu :)
hoonanek
Profil *
jj,taky mi to hazelo tuhle hlasku a ani w biosu mi to ten prwni disk nenaslo,tak sem wyndal a znowu zapojil kabel od mastera a normalne mi to nabehlo..
DoubleThink
Profil *
Jinak DISK BOOT FAILURE se objevuje taky v případě, kdy ti vypadne kabel k prvnímu hardu :)
Vypadne? Při jaké operaci ti může 80žilový kabel vypadnout? Napadá mě tak akorát pád z 10 patra na chodník.
fikus
Profil *
no sestavy jsou různé a obvykle kovářova kobyla....:)
ale k tomu aby nabootoval z cd se žádným harddiskem trápit nemusí, ten ho bude zajímat až po úspěšném nabootování.
Joker
Profil
hoonanek
Šlo by příště psát ty odpovědi česky? Kdo to má luštit?

Mastodont
Jinak DISK BOOT FAILURE se objevuje taky v případě, kdy ti vypadne kabel k prvnímu hardu :)
Vypadne? Já mám naopak někdy problém, že ty kabely nejdou vypojit i když je vypojit chci (hlavně teda u IDE disků napájecí Molex), natož aby samy vypadly :)
DoubleThink
Profil *
hlavně teda u IDE disků napájecí Molex
Souhlas - ten se vytahuje zpravidla kombinačkama.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0