Autor Zpráva
Viktor Roštík
Potřebuju pomoc od těch co jsou věrný Linuxu.Máme 2PC to první(na kterém teď píšu) je zakoupené a to druhé, sme našli v konterjneru. Jedná se o Pentium III 800Mhz; 4MB grafická karta(s dobrými ovladačemi rozhejbá i to co běží na Direct8.1),32mb+64mb RAM, 20GB místa + náhradní 3GB disk.Hledám Linux který by hezky šlapal i na této konfiguraci.Linux nemusí podporovat připojení k internetu.Děkuji za každou radu...
quinux
Viktor Roštík
Jestli ti jde o to, který Linux bude mít ovladače pro ten HW, tak se musíš více rozepsat a napsat značky toho HW.
Miloš
Zkus si nějakou live/instalovací distribuci a když ti poběží live verze, pak to můžeš nainstalovat.
Z těchto zkus buď SAM Linux (používá XFCE), nebo některou verzi Ubuntu (Ubuntu s Gnome, Kubuntu s KDE, nebo Xubuntu s XFCE; přes apt-get lze ale doinstalovat do jednoho zbylé dvě a mít tak vše pohromadě).

Uvedené odkazy vedou na sešívaný blog, kde jsou k nim jak recenze, tak příslušné odkazy.
Ať se ti to líbí.
Viktor Roštík
Mě jsde jen oto, aby to ten počítač rozdejchal, jelikož co jsem viděl u kámoše, ten měl verzi kde se přepínalo mezi plochou a složka přes jakousi takousi krychly tak že se pootočila a byl jsi v tý složce.

Miloš
Díky za radu.
quinux
Viktor Roštík
Mě jsde jen oto, aby to ten počítač rozdejchal, jelikož co jsem viděl u kámoše, ten měl verzi kde se přepínalo mezi plochou a složka přes jakousi takousi krychly tak že se pootočila a byl jsi v tý složce.
Pokud vím tak tato funkce se musí zvlášť doinstalovat/povolit. Po základní instalaci to nejede, takže se nemusíš bát.
Miloš
Přepínání přes krychli – to nepřepíná složky, ale virtuální plochy (taky něco, co mi u windows chybí; pomocí novějších ovladačů ke grafickým kartám se to sice dá taky udělat, ale jak to není přímo součástí systému, má to některé vady na kráse; stejně tak musím ve windows funkci always-on-top řešit externím programem a není to ouplně ono).

Ta krychle je pouze v 3D prostředí, které asi se starou grafárnou nepůjde, ale virtuální plochy přepínat lze i bez toho. Pokud budeš mít systém s KDE, je pro to výchozí klávesová zkratka Ctrl+Fč (č. je číslo plochy; podle jejich počtu).

quinux
Pokud vím tak tato funkce se musí zvlášť doinstalovat/povolit. Po základní instalaci to nejede, takže se nemusíš bát.
V SAM Linuxu je výchozí; na stranu druhou – pokud by ji grafická karta neovládala, tak se ani nezapne a nemusí se tedy nijak deaktivovat.
Viktor Roštík
Miloš
Díky za rady, rozhodl jsem se pro SAM Linux, takže zbohem okna...
Jan Rippl
Mě jsde jen oto, aby to ten počítač rozdejchal, jelikož co jsem viděl u kámoše, ten měl verzi kde se přepínalo mezi plochou a složka přes jakousi takousi krychly tak že se pootočila a byl jsi v tý složce

jedná se o 3D akcelerované prostředí, které zajišťuje balíček s názvem beryl, jenž ve výchozí instalaci není. Pokud by jsi měl zájem zjistit, zda příslušná graf. karta podporuje 3D akceleraci, stačí v konsoli zadat příkaz glxinfo | grep direct. Bude-li na výstupu Yes, 3D akcelerace je funkční.

Problémem by mohla být nedostatečně velká operační paměť (32+64). V takovém případě doporučuji buď Ubuntu 5.04 (již bez podpory), nebo debian.
DoubleThink
Profil *
OT:
Safra - po kontejnerech už se válí osmikilové P3ky?
Viktor Roštík
DoubleThink
Nevím jestli to tam znáte, u naší vesnice Pan Mach(neměl nic se Šebestovou) vlastní areal, a oni inovovali staré věci za nové. Měli tam i 2 internetové počítače. Jelikož táta tam dělal nové police tak nás informoval.Když tam brách přišel, tak ten jeden počítač byl pryč a ten druhý, co mám, neměl akorát HardDisk.Jen mě ale mrzý, že je na počítači známo, že si někdo vzal i síťovku. Moc bych jí potřeboval, jelikož teď musí přenášet soubory přes paměť foťáku.
Viktor Roštík
Sakra, teď jsem zjistil že jde mít na jednom počítači jak Windows tak Linux a já vůl myslel že musím sformátovat disk.I když sem stratil ovladače pro Windows, tak mně tahle informace teší, alespoň budu moc hrát Age of (M nebo E) (1 nebo 2)...
Gekon
Viktor Roštík
Jak vypadá internetový počítač? BTW síťovku koupíš za 109 Kč u czc.cz.
Viktor Roštík
Gekon
No, tenhle ktomu byl určený. A newim jestli ještě dneska v obchodě seženu síťovku do PCI slotu.
nightfish
A newim jestli ještě dneska v obchodě seženu síťovku do PCI slotu
samozřejmě
quinux
Viktor Roštík
A newim jestli ještě dneska v obchodě seženu síťovku do PCI slotu.
A do čeho bys ji chtěl rvát? http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L1400870UG0UH ;o)
Viktor Roštík
quinux
Přece už jsou jiný, jinak bych už mněl na tom kompu 64 Radeonky 258(nebo kolik toje) Ramek. A je to rozpoznat hned, vem si do ruky starý ramky a nový, alebo my poď do tý osmistovky narvat 512 Ramku.
habendorf
Viktor Roštík

Tak mluvíš o síťovce, RAMce nebo petrželi?
Viktor Roštík
habendorf
Ježíš, řikám že se dneska vyráběj nový sloty on říkal kterej jinej slot než PCI chci jako použít
DoubleThink
Profil *
dneska vyráběj nový sloty
Ano, ale PCI je stejné už patnáct let a žádný výrobce kvůli tomu nejeví známky nějakého neklidu - pro běžné periférie není důvod cokoliv měnit.
Viktor Roštík
Tady jde oto že quinux říká že jiný nejsou a
habendorf nepochopý příklad.
quinux
Viktor Roštík
Ježíš, řikám že se dneska vyráběj nový sloty on říkal kterej jinej slot než PCI chci jako použít
Ano, který jiný slot než PCI by jsi chtěl použít pro síťovou kartu? I na nových deskách pořád ještě PCI sloty jsou.

Tady jde oto že quinux říká že jiný nejsou a
Nejsou pro síťové karty, neřekl jsem pro graifky, ramky, hdd, mechaniky či procesory. Celou dobu se bavíme o síťovce a ta se jako přidavká karta nikam jinam než do PCI slotu dát nedá (tedy alespoň jsem žádny nePCI model neviděl).
Viktor Roštík
quinux
Jaktože mám doma dva modemi s DDR a síťovku s DRR.
quinux
Viktor Roštík
Jaktože mám doma dva modemi s DDR a síťovku s DRR.
DDR je typ paměti a DRR jsi právě vymyslel. Gratuluji :)
Kolibáč
S toutou grafickou kartou těžko zprovozníš Beryl. Mám ATi Mobility Radeon 7500 a měl jsem Beryl ne-zcela-plynulý (průhledná krychle, náhledy oken, jinak nic).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0