« 1 2
Autor Zpráva
vertigo4
Profil
Měsíček
Srovnávat používání nelegálního OS s ukradenou čokoládou je kravina. Ale souhlasím s tím, že řeči typu: "Proč bych měl někomu něco platit?" jsou dosti ubohé a nepatří na tuto diskusi.
Joker
Profil
Měsíček
Ten příklad s čokoládou není moc dobrý, protože každý vidí rozdíl mezi tím někomu něco sebrat a jen si zkopírovat software. Lepší příklad je nějaká služba, třeba to ježdění na černo.
Dokonce vím o lidech, kteří jezdí třeba MHD na černo a občas zdrhají parkem s revizorem za zády. Ale většina lidí to nedělá, protože to prostě nemají zapotřebí.

Aleš Janda
U nás nám říkali, že dokud jsem student, můžu používat software z MSDN na jednom svém (nebo domácím) počítači, k nevýdělečným účelům. Po dokončení studia si všechen software můžu nechat a dál ho používat, ale už ho nesmím (v případě nutnosti) znova nainstalovat.
Zajímalo by mě, jestli to takhle je i pro vývojáře.
Akorát teda předpokládám, že pro vývojáře tam nebude to omezení na nevýdělečné účely, jinak by asi nemělo smysl si MSDN vůbec platit :)
Leinad
Profil
Jsem radši pro srovnání s VHD(veřejná hromadná doprava) či koupalištěm, než čokoládou.
Je pravda, že pirátění Microsoftu pomáhá: MSO atd. používají uzavřené formáty, což nutí aby je ostatní taky měli. uživatelé si zvyknou a pak platí další verzi. Někdo potřebuje rozšířený systém, jako by to byla nějaká známka kvality.
Pokud někdo nemá, ať používá jiný SW, mě se líbí volně šířitelný GNU.
Měsíček
Profil
Otočilo se to přesně tam kde jsem čekal místo pointy se budeme přít o to který příklad hrůzy s pirátstvím je lepší a výstižnější ;o)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0