Autor Zpráva
Zerog
Profil
zdravim,
mam notebook ASUS A3H, a na baterce s win XP vydrzi jen 23 minut.

Nevite nekdo jak prodlouzit jeho zivotnost kdyz rekneme chci jen pouzivat textovy editor,
nebo nejaky nastaveni ve ktery vypne zbytecnej hardware ci tak neco?

Diky za napady ..
BENY
Profil *
ASUS jsou shity, zkus vypnout programy běžící na pozadí.
Taky záleží na tom, co na notebooku děláš - je rozdíl jestli pracuješ ve Wordu nebo čumíš na HD-DVD film.
habendorf
Profil
Ten NB neznám, ne všechno bude tedy relevantní:

- snížit jas LCD
- snížit CPU speed
- vypnout wifi, bluetooth, cardbus, lan, firewire
- vypnout vše co zbytečně běží na pozadí
Zerog
Profil
jo se snazim ...a neznate na to nejaky software primo pro to urceny ? bo predstava ze to vse vypinam, vypinam procesy, sluzby atd. a pak zas vsechno povoluju ....zabere hafo casu ....ale kdyby to udelal program za me ..tak jen cvak ....cvak .. :)

PS kdyz sou asus shity tak co za notas?
fikus
Profil *
ne ze by si snizovanim vykonu a ruznym vypinanim vydrz o par minut neprodlouzil, ale preci jen, 23min, nebude spis v haji baterka?
Chces-li poradnej notas tak vybirej u HP nebo IBM, prip. DELLu.
Zerog
Profil
ja nevim notas mam dva roky ...a na baterku zkoro nikdy nejel (furt jsem ho mel v siti) a myslim ze dyl jak 30 min stejne nikdy nevydrzel ...
Railbot
Profil
Zerog
Tak to je vadná baterie už od začátku. Ta výdrž je hodně malá. Měl by vydržet takové dvě hodiny +-
RPG
Profil
Railbot má pravdu, ta baterie bude s největší pravděpodobností špatná. A jinak, pro totální nadvládu nad tvým notebookem můžu doporučit 'Notebook Hardware Control'.
fikus
Profil *
to je prave tim (furt jsem ho mel v siti) - zivotnost baterii treba vyrazne snizuje vysoka teplota, pokud jsou ji vystaveny, a kazdy notas se pri behu zahriva. Doporucuje se pri permanentni praci v siti baterku z notasu vyjmout. Ne ze bych to na pracovnim stroji delal:) Ale i tak mi u skoro 2 roky staryho HP vydrzi baterka okolo 90min.
Zerog
Profil
jo, to je mozna tim ze ji oddelala ta teplota ...takze rikate dalsi notebook HP?
fikus
Profil *
Zerog
s HP urcite neprohloupis.
BENY
Profil *
Já mám dva Delly, oba výdrž 2 hodiny (Word).
Mastegl
Profil
Já mám Acer Aspire 5110 a na baterie běžím při kancelářské práci 2,5 - 3,25 hodin. Ty tam jsou doby, kdy byly Acery nooteboky na nic. Mám ten svůj již rok a nikdy jsem neměl žádný problém. Můj model je sice vyšší řada, ale i nižší řady jsou již dnes na tom dobře.
Zerog
Profil
Je fakt ze muj asus je nizsi rada. Ale prakticky (az na ty baterii) je bez problemu. Tak nevim jestli je ASUS s.h.i.t. Jsem docela spokojenej.
htac
Profil *
Acer - je **** nekupovat
ASUS - dobrá volba za dobré peníze
HP - nejlepší volba za dobré peníze
DELL - Nejkvalitnější značka notebooků na světě bohužel dost finančně náročné

Nebo si prostě kup do svého notasu lepší baterku..
Zerog
Profil
Diky :) baterku urcite koupim novou :). Ja to chtel vedet do budoucna ...Diky
lol
Profil *
mam taky asus a3h.Není to žadný **** jak to tady někdo píše.
ASUS jsou ****y Můj má 2 roky a baterka jede 2 hodinky v pohodě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0