Autor Zpráva
ventilator
Profil *
Čaute všetci mám trošku problém s jedným vírusom, volá sa Win32 Trojaqn.Downloader.Zlob. Zistil som ho pri testováni disku hlbkovou analýzou NOD32. Problém je v tom, že antivirák mi vypíše subor može byť smazán, ale v akcii mi nechá len tlačítko ponechať a políčko Uložit do karantény. Daný virus sa nachádza v zložke System Volume Informations a nemožem ho ručne zmazať, pretože ma do tej zložky ani nepustí. Naozaj už neviem čo s tým, síce ho uloží do karantény, ale keď ho z karantény vymažem tak sa vymaže aj vírus alebo len záznam že bol v karanténe? Naozaj neviem čo s tým neviem či to s tým súvisí ale po nabehu wokien sa mi asi po 10 sekundách bez nejakého infa reštartne PC. Ak mi niekto može poradiť tak som veľmi vďačný ...

PS: Mám trial verziu nodu preinštalováam ho každých 30 dní.
Railbot
Profil
PS: Mám trial verziu nodu preinštalováam ho každých 30 dní.
Což je nelegální, no nic.

Dej si ten vir vyhledat a najdi si remove tool treba od Symantecu.
ventilator
Profil *
Jak nelegálne, ked to ide tak to ide nie :)
Railbot
Profil
ventilator
Ne. To je jako bys říkal, že když to kradené auto jezdí, tak prostě jezdí a je to v pořádku. Trial verze je na 30 dni. Když máš program v počítači i po této lhůtě, tak je to nelegální.
Mistr
Profil
Railbot
Omlouvám se za OT:
Když máš program v počítači i po této lhůtě, tak je to nelegální.
K nelegalitě postačí již pouhá přítomnost? Není podmíněna používáním zmíněného programu po uplynutí 30 dnů od prvního spuštění?
Railbot
Profil
Mistr
Ano. Pokud máš možnost, pročti si licenci před instalací. Po uplynutí 30 dnů si program buď musíš koupit nebo odstranit z počítače.
ventilator
Profil *
Ok ale na to prosím kašlite ide tu teraz o ten virus vie niekto čo s tým?
Railbot
Profil
ventilator
Dej si ten vir vyhledat a najdi si remove tool treba od Symantecu.
tpikalek
Profil
PS: Mám trial verziu nodu preinštalováam ho každých 30 dní.
U trial fungují aktualizace?
htac
Profil *
napiš na forum na http://viry.cz nejlíp do sekce s HJT logy spolu s HJT logem
maremare
Profil
Na www.avast.cz je zdarma po česky Avast home antyvirus stiahni si a vyhladaj ten virus. Alebo si stiahni Avast Virus remover.
Mastodont
Profil
Railbot
Po uplynutí 30 dnů si program buď musíš koupit nebo odstranit z počítače.

Ale to on dělá. Odstraní ho z počítače - a pak si ho znovu nainstaluje.
Gekon
Profil
Mastodont
V licenci se píše ode dne první instalace. Alespoň u Total Commandera tomu tak je.
Mastodont
Profil
Gekon
Dívám se do licence svého - řádně koupeného - TC 6.56 a tam se o první instalaci nemluví. Je tam jen ou have the right to test this program for a period of one month. a pak Use of this software after the trial period of one month is in violation of international Copyright law.

Dost chytráků tuhle nejasnost využívá.
Gekon
Profil
Gekon
Zajímavé, mám dojem, že v TC 7 jsem to takhle četl. Možná to bylo něco jiného.
Mike8748
Profil
jenom pripominecka k tomu TC:
- pise se tam ze ho smite pouzivat mesic, nic o "od dne prvni instalace"
- kdyz se kouknete na changelog verzi TC, tak novou verzi (byt jen testovaci) vydavaji pomalu min jak kazdej mesic. takze staci updatovat,... :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0