Autor Zpráva
Zdenek Rajn
Profil
Ahoj,už nevim jak dál.Potřeboval jsem bráchovi přeinstalovat počitač-vzal jsem ho k sobě domu a jemu jsem nechal zatim ten svůj.Můj počitač jsem u něj zapojil.v protokolu tcp/ip jsem zadal zýskat adresu automaticky a v pořádku-internet funguje.Jeho počitač jsem zapojil doma. zadal adresu ručně(mne to automaticky nejde)a taky v pohodě.Přeinstaloval windowsi.u mne zadal adresu ručně-funguje.Přivezu ho k brachovi a nejde,tak na zkousku jsem zase u nej zapojil muj pc a funguje -jeho ne e.Privezu jeho pocitac domu a zase funguje(samozrejme ze jsem zadaval adresy automaticky i rucne)Nevim co mam dal elat.Mam zase zkusit preinstalovat pc?hledal jsem skoro vsechno mozny nastaveni,novou instalaci pripojeni.premosteni,opraveni....Uz jsem z toho v ... Nevite nekdo co s tim??Prosim o rady-snad jsem to napsal nak srozumitelne a pochopite tento problem.

Dekuji
havs
Profil
Přeinstalovat je zbytečné, kdyžtak odebrat a nainstalit síťovku, nebo protokol. Poskytovatel nemá nějaký servis? U nás mají všichni podporu online i telefonem. Ono záleží jak mají postavenou síť.
Zdenek Rajn
Profil
havs: myslis tim ,,odebrat,,-jako ji odinstalovat a nebo ji primo vyndat z pocitace a potom znova nainstalovat.
On ma internet pres kabelovku od karnevalu,a otravovat poskytovatele neni zase kvuli memu a bratrovu pracovnimu vytizeni zase tak jednoduche(aspon si to teda myslim)
havs
Profil
Jenom odebrat ze: T.Počítač/Vlastnosti/Hware/Správce zařízení a restartovat windows.
Jinak s kabelovkou nemám bohužel zkušenosti, všichni (i známí) tu máme wifi/lan :(
Bubák
Profil
Nejsem si jistý, ale mám dojem, že při změně PC (jiná MAC adresa) se musí restartovat modem.
Pro zajímavost, internet od Karnevalu jsem zkraje roku zprovozňoval u příbuzného a vše se ve WXP SP2 rozjelo pouze po propojení kabelů. Ze zvědavosti jsem zkusil taky Live Linux (Slax, spouští se z CD) a "našel internet" automaticky.

Můžeš zkusit tinywww, ale ten nemám s Karnevalem vyzkoušený.
Bubák
Profil
Ještě jedna věc, ve smlouvě od ISP zpravidla není nic o zprovozňování počítačů zákazníků. Údajně přijede technik s noťasem, ukáže, že internet jede a vyinkasuje peníze (faktura) za zbytečný výjezd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0