Autor Zpráva
filip186
Profil
Můj kámoš má nějaký problém se spouštěním dosových programů pod woknama. Jedná se o 16 a 32bit programy, ale pouze když to má něco společného s grafikou. U 16bit to hodí chybu NTVDM a u 32bit jen zčerná obrazovka a nic se neděje. Tady je příklad programu, který nejde. Má windows XP, ale když měl chvíli Visty (ty se pak samy od sebe rozsypaly, ale ne tím programem! ;)), tak tam to nešlo taky. Operačním systémem to asi nebude. Známý říkal ať zkusí nainstalovat nejnovější ovladače pro grafiku a zvuk a stejně nic. Mě jdou takový programy úplně v pohodě. Nevíte někdo proč to nejde?
Kolibáč
Profil
Na provoz je třeba emulátor, třeba DOSBOX, nebo DOSEMU. Je to dáno architekturou OS, starší MS Windows jsou založeny na DOSu, novější ne.
filip186
Profil
Njn, o tom vím, ale jak je možný, že já mám taky wokna XP a všechno mi jde a jemu nejde nic?
sakalik
Profil
nainstaluj si napr. Virtual PC alebo VirtualBox vytvor si virtualne pc a do neho si nainstaluj dos a to co chces pekne takto dobre funguje napr. Hospital ak to niekto skusal pod Xp vie ze je to des

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0