Autor Zpráva
Michal Kváček
Profil *
Dobrý den, mám takový problém. Potřeboval bych propojit dva počítače (resp. více, ale u jednoho mi to nejde) na jednom jsou Windows XP HE (tady vše funguje) a na druhém jsou Windows 98 (na tom to potřebuju nastavit). Jedná se o LAN připojení se sdílením souborů v jedné složce, tiskáren, skenerů a internetu. Jednou už toto fungovalo, ale po reinstalaci Windows přestalo. Oba počítače jsou připojeny přes Wireless (WL5460AP v2), takže z počítače do tohodle vede síťový kabel. Na 1. pc funguje všechno perfektně, ale na 2. vůbec. Poraďte mi někdo prosím.
Casero
Profil
Michal Kváček
Moje zkušenosti: V XP to jde ošmelit i když není stejná pracovní skupina, zatímco v 98 ne. To by mohl být problém. Zkus nastavit stejný název pracovní skupiny.
Máš nainstalované podpory pro síť v 98?...Myslím, že implicitně tam nejsou.
Michal Kváček
Profil *
Stejný název skupiny to nebude, já totiž ten počítač ani nevidim, takže si myslim, že tim to nebude, a podpora pro síť by tam být měla. Prostě jenom nevím, co pozaškrtat, co popřepínat tak, aby to fungovalo.
Casero
Profil
Michal Kváček
Když nemáš nastavený stejný název skupiny, tak ho ani nemůžeš vidět.
Michal Kváček
Profil *
Stejný název skupiny mam
GTi
Profil
Zkus z win98 pres sluzbu "hledání PC" 1xPmyš na ikonku Okolni počitače najít počítač s xpeckama.
Nicméně pokud se chceš připojit z win 98 na počítač s win xp , musí se shodovat jména !!! uživatelských účtů !!! na obou počítačích, jinak sice počítač uvidíš, ale bude to házet form s textboxem o zadání hesla...
Jen tak
Profil *
OT:
Co to je WIN98?
Hihi
Casero
Profil
GTi
Nicméně pokud se chceš připojit z win 98 na počítač s win xp , musí se shodovat jména !!! uživatelských účtů !!! na obou počítačích, jinak sice počítač uvidíš, ale bude to házet form s textboxem o zadání hesla...
Nikdy jsem nedělal a v pořádku mi vše jelo. Jediné problémy, co mi dělalo spojení 98 a XP bylo NEstejné nastavení pracovní skupiny a nebo nenainstalovaný software.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0