Autor Zpráva
joe
Profil *
Ahoj,

Mám problém s domácí sítí, moc tomu nerozumím, ale chtěl bych aby to konečně fungovalo.
Oba počítače mám ve stejné skupině.

1. PROBLÉM

Doma mám dva počítače, v každém síťovou kartu, propojené kříženým kabelem. Nazvu je treba DOLE (odkud pisu) a NAHORE.

Nastaveni sítě mám
DOLE:
ip: 192.168.0.1
maska: 255.255.255.0

NAHORE:
ip: 192.168.0.2
maska: 255.255.255.0
brana: 192.168.0.1
upr. DNS: 192.168.0.1

Tady DOLE mam taky wifi kartu na prijmani internetu, ktery pak sdilim, aby sel na druhym pc - NAHORE - internet, ten tam funguje.

Problém je ten, že když se zkouším dostat z počítače NAHORE do počítače DOLU, píše mi to, že nemám oprávnění.... ping z pocitace NAHORE na pocitac DOLE jde.

Pritom z pocitace DOLE se na pocitac NAHORE dostanu bezproblemu.

2. PROBLÉM
Chtěl bych, aby když se ke mě bude chtít někdo podívat z místní sítě, tak aby se mu objevil dialog pro zadání hesla, jak na to? Už jsem to jednou dělal, přes Správu počítače a tam jsem nějak nastavoval skupiny a uživatele pro příslušnou sdílenou složku, ale teď to nemůžu rozchodit. Možná že i tady se nachází problém na vyřešení mého problému číslo 1.


Kdyby mi někdo poradil, tak budu moc rád, už si s tím fakt nevím rady! Případně něco doporučil, nějaký článek na netu..
Zerog
Profil
u toho pocitace nahore nemas nastavenou dns a branu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0