Autor Zpráva
woutloush
Profil *
zdravím,

mám asi trochu trapný dotaz... co je to poštovní klient? mam to chápat tak, že když mám např e-mail na seznamu a na centrumu, tak mi ten pošzovní klient bude tu poštu stahovat z těchto serverů a já tím pádem nebudu muset chodit zdlouhavě nejprve na seznam a pak na centrum?? nebo k čemu je pak pošt. klient dobrý??

hledal sem to na netu ale všude jsem našel jen - dá se s tím přijímat a odesílat pošta.. hmm, to sem pochopil, ale nevím jestli si tedy vytvořím nějaký úplně nový mail či to bude tak, jak jsem popsal výše.

díky :)

ps - který byste popř doporučili? outlook? thunderbird?
habendorf
Profil
mam to chápat tak, že když mám např e-mail na seznamu a na centrumu, tak mi ten pošzovní klient bude tu poštu stahovat z těchto serverů a já tím pádem nebudu muset chodit zdlouhavě nejprve na seznam a pak na centrum??

Ano.

který byste popř doporučili? outlook? thunderbird?

To zas bude flame. Já bych doporučil spíš ten Outlook. Ale jsou i jiné - lidé si třeba dost chválí The Bat, osobně ho neznám.
Nox_lbc
Profil
Já bych doporučil spíš ten Outlook

Já doporučuji Thunderbird ;)

http://www.czilla.cz/podpora/thunderbird/
habendorf
Profil
Nox_lbc

Já ho kdysi zkoušel, ale po 14 dnech jsem to vzdal. Třeba taková primitivnost jako je více podpisů - v O naprosto triviální, v TB (minimálně tehdy) víceméně neřešitelné.
Nox_lbc
Profil
habendorf ... ano, ale při troše času se dá z Thunderbirdu celkem použitelný "poštovní klient" ;)

P.S.: http://jasnapaka.bloguje.cz/375924-jak-na-podpisy-v-thunderbirdu.php
habendorf
Profil
ale při troše času ...

Právě :o)
Timy
Profil
woutloush
"ale nevím jestli si tedy vytvořím nějaký úplně nový mail či to bude tak, jak jsem popsal výše."
Bude to tak, jak jsi popsal výše, poštovní klient ti nevytvoří emailovou schránku, je to jen program, který ti ze seznamu (centra...) stáhne poštu na disk a nějak ti je zobrazí. Má to výhodu v tom, že máš poštu pořád u sebe a prohlížení už stáhnutých emailů je rychlejší než se furt potloukat na nějakých pomalých sererech.

Ale osobně jsem si na žádného klienta nezvykl a používám webové rozhraní gmailu :-).
habendorf
Profil
Timy

je to jen program, který ti ze seznamu (centra...) stáhne poštu na disk

Ne nutně, může stahovat jen hlavičky a nechat na uživateli, zda má či nemá následně stáhnout celý mail - věc nastavení. Ale to jen tak pro přesnost ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0