Autor Zpráva
Miloš
Profil
Potřeboval bych upravit některé hodnoty kontextového menu a bezvýsledně jsem googlil.

Jmenovitě mi jde o následující:
• Zrušit položku Print (objevuje se např. u JPG)
• Zrušit položku Tisk (objevuje se např. u HTML)
• Položce PSPad přidat aktivní (podtržené) P

Poradí někdo? Nejradši kde a co v registrech; v případě horším aspoň nějaký software.
roberta
Profil
http://www.google.com/search?hl=en&q=customize+context+menu&btnG=Googl e+Search
Miloš
Profil
Díky; ono to bude tím, že jsem hledal pouze v češtině (anglicky jsem se nikdy neučil a velmi nerad jsem nucen k četbě delších textů s pomocí za léta práce s PC načerpaných velmi chatrných znalostí tohoto jazyka).

Zkusím se tím prokousat, ale pokud se srdce někoho z angličtinářů ustrne, neřeknu ne ;-)
Miloš
Profil
Právě jsem vyzkoušel a odinstaloval v pořadí už čtvrtý program na úpravu kontextového menu. Všechny stojí za ******** a ******* a ještě jednou ******************************************!!!

Slušně řečeno – nenalezl jsem žádný vhodný nástroj. To opravdu neexistuje možnost, jak udělat tři primitivná operace (viz výše)?
ironic
Profil *
Co tohle http://www.lopesoft.com/en/fmtools/info.html teda jestli je to jeste aktualni:)
Miloš
Profil
ironic
Díky, vyzkouším.
Miloš
Profil
Po téměř třech letech to zkouším znovu.
Jak jsem tu už psal, nástrojů jsem vyzkoušel dost, ale ani jeden nedovedl udělat to, co od něho požaduji:

• Zrušit položku Tisk (objevuje se např. u HTML)
• Písmenkům v menu přidávat/brát podtržení (podtržené písmenko je aktivní), takže například položka PSPad bude mít podtržené P, položka Eraser bude mít podtržené E…, pokud si to buidu přát a naopak, třeba položka Pick Link Source nebude mít podtržené žádné písmenko, pokud si to budu přát.

Znáte někdo nějaký program (anebo konkrétní zásah do registru), který by toto umožnil?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
• Zrušit položku Tisk (objevuje se např. u HTML)
V registru si rozbal HKEY_CLASSES_ROOT, tam najdi klíč s názvem přípony souboru (začínající tečkou, tedy třeba .html), přečti si jeho výchozí textovou hodnotu (obvykle htmlfile nebo tak něco), pak klíč s touto hodnotou najdi opět v HKEY_CLASSES_ROOT a v jeho podklíči shell najdeš další podklíče odpovídající jednotlivým příkazům z kontextového menu (open, print atd.). Můžeš je odtamtud bezpečně mazat. Nebo i vytvářet nové, jakmile se v tom trochu zorientuješ — je to triviální, jde-li o pouhé spuštění programu s parametrem.

• Písmenkům v menu přidávat/brát podtržení (podtržené písmenko je aktivní)
Ve výchozí textové hodnotě podklíče odpovídajícího příkazu je napsáno, co se má zobrazovat (&Otevřít, &Tisk atd.) — horká klávesa je to písmenko, před kterým je ampersand.

Je to docela snadné, musel jsem si to před dávnými časy, kdy jsem ještě neměl internet, vypátrat sám :-)
V Regeditu je funkce hledání, takže když máš v nějakém kontextovém menu něco unikátního (třeba „Pick Link Source“), dá se to najít snadno.
Miloš
Profil
Tak jsem u htmlfile promazal, co se dalo, ale pořád tam je položka Upravit.
Vymazal jsem z registrů všechno, co mělo hodnotu Upravit nebo &Upravit, ale z menu to pořád ne a ne zmizet.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Podobná větev, jako je HKEY_CLASSES_ROOT, ještě existuje pod názvem Classes v HKEY_CURRENT_USER\Software — ta je specifická pro právě přihlášeného uživatele.
Miloš
Profil
Já prošel kompletně celé registry a smazal úplně všechno s danou hodnotou (nehazarduju, v nejbližších dnech budu měnit HW, takže jsem si naplánoval novou instalaci Windows). Ač jsem smazal všechno, co mělo hodnotu Upravit nebo &Upravit, a to opravdu v celých registrech, nemělo to žádný reálný dopad.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Hm, možná se od éry Windowsu 98 něco změnilo a existuje už i jiný způsob. Který program takhle vytrvalé „Upravit“ vytvořil?
Ještě můžeš zkusit v klíčích souvisejících s danou příponou promazat shellex\ContextMenuHandlers, případně se podívat do klíče * (ten by měl být společný pro všechny přípony) a promazat shellex\ContextMenuHandlers tam.
Miloš
Profil
V HKCR\*\shellex jsou samé ohavnosti, v tom aby se prase vyznalo:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex]

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers]

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\avast]
@="{472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Cover Designer]
@="{73FCA462-9BD5-4065-A73F-A8E5F6904EF7}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Eraser]
@="{BC9B776A-90D7-4476-A791-79D835F30650}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\HardLinkMenu]
@="{0A479751-02BC-11d3-A855-0004AC2568AA}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\KGBShellEx]
@="?{0E3EB241-8420-4ab3-97DE-9B8EC429CCC0}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Offline Files]
@="{750fdf0e-2a26-11d1-a3ea-080036587f03}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Open With]
@="{09799AFB-AD67-11d1-ABCD-00C04FC30936}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Open With EncryptionMenu]
@="{A470F8CF-A1E8-4f65-8335-227475AA5C46}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\QuickPDFTools]
@="{1A359BC8-317D-462a-AD1C-51022D771581}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\TuneUp Shredder Shell Extension]
@="{4858E7D9-8E12-45a3-B6A3-1CD128C9D403}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\WinRAR]
@="{B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\ZONERMenu]
@="{BCAFD618-3FAE-4EFE-BF4E-4C43A7E1320B}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\{a2a9545d-a0c2-42b4-9708-a0b2badd77c8}]
@="Start Menu Pin"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\PropertySheetHandlers]

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\PropertySheetHandlers\CryptoSignMenu]
@="{7444C719-39BF-11D1-8CD9-00C04FC29D45}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\PropertySheetHandlers\InfoPage]
@="{B2F55D43-C7A4-4B7C-90D7-7A860DFA9F2A}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\PropertySheetHandlers\{1F2E5C40-9550-11CE-99D2-00AA006E086C}]
@=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\PropertySheetHandlers\{3EA48300-8CF6-101B-84FB-666CCB9BCD32}]

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\PropertySheetHandlers\{883373C3-BF89-11D1-BE35-080036B11A03}]
@="Summary Properties Page"
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
v tom aby se prase vyznalo
Všechny postupy očividné pro člověka selhaly. Hledal bych, který program to „Upravit“ přidal.

PropertySheetHandlers
To jsou další taby v okně s vlastnostmi souboru, ty nesouvisejí.
Davex
Profil
Chamurappi, Miloš:
Myslím, že není nutné spouštět regedit. Kontextové menu se dá nastavit v asociacích - Průzkumník » Menu Tools » Folder Options… » Tab File Types » (přípona) » Tlačítko Advanced (nemám české popisky po ruce). Pokud má zmizet i volba „Upravit“, tak tam stačí tu asociaci smazat.
Miloš
Profil
Já tam mám jen tlačítka Nový, Změnit a Obnovit.
Nový nepřipadá v úvahu, Změnit nabídne pouze program k otevření a Obnovit údajně obnoví původní nastavení, ve skutečnosti zmrví, co se dá – HTML mi přiřadil k notepadu; teprve v případě Notepadu je tam Upravit, ale když vrátím přes Změnit spátky Operu, tlačítko Upravit opět zmizí, resp. změní se zase na Obnovit.
Davex
Profil
Miloš:
Asi máme navzájem nekompatibilní Windows. Já tam mám tlačítka New, Delete, Change a Advanced ve Win 2000 Pro a Win XP Pro SP3.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0