Autor Zpráva
Petr Tichý
Profil
Kolegové, už opravdu ztrácím rozum a obrazím se na vás.

Přeinstalovával jsem systém v jednom studiu - klasický kancelářský počítač (Office, OE,...) - přičemž mě zklamala funkce export v Outlook Express.

"Rozhraní MAPI nelze -něco-..." - Chybka, která se špatně řeší.

Takže jsem zálohoval úložné soubory .bak a .dbx a doufal v jednoduché nahrazení. Po přeinstalaci (W)oken vložím starý soubor do nového umístění a myslím si, že je vše fajn.

Nebylo! - "Nejde příjímat e-maily." A fakt, že ano. E-mail se v pořádku stáhne, ale odmítne se zapsat do starého souboru. Pokud vložím soubor nový (Nový rozuměj ten, který si OE vytvořil po přeinstalaci W..), zprávy se uloží. Paráda, takže tak snadné to nebude. Googlím, googlím. Narážím na zdejší staré vlákno, zkouším doporučený prográmek A Outlook Express Messages and Attachment Extraction Program, ale nenácházím funkci exportu. Mnou předpokládáné tlačítko Extract all nic neprovádí.

Googlím tedy dál a nalézám množství komerčních prográmků, které buď neexportují vůbec nebo jen třeba 25 zpráv. Štestím bez sebe nalézám po hodinách trpění prográmek Outlook Express Message Database Viewer, odzkouším doma a s flash diskem v kapse si to vykračuji do studia.

Jaké je ale mé překvapení, když prográmek na 2GB velikém souboru zcela vyhoří. Po chvíly neodpovídá a bez výsledku. Celý zamrzne. Nechal jsem ho tipuji kolem 15 minut a nic.

Problémem je, že soubor s e-maily si nemohu odnést domu, neb v něm jsou citlivé informace.

Prosím o jakoukoliv radu vřelé obecenstvo a omlouvám se, že jsem si vylil srdíčko :o)

// První - a ne jistě poslední - update: V tom souboru je opravdu asi 5800 zpráv, takže to je opravdu hodně. Kdyby se dal soubor nějak snadno rozdělit, bylo by fajn, ale třeba OEView jej ani nenačetl.

Komerční prográmky jej načetli, ale zase neexportovaly.
Petr Tichý
Profil
Kolegové, prosím, pomozte... :o(
Moat
Profil *
Zdravim,
nezna uz nekdo nahodou k tomuhle reseni ?
habendorf
Profil
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=outlook+express+2gb+bug&btnG=Vyhle dat+Googlem&lr=

Existuje na to např. program Advanced outlook express repair.
esence77
Profil *
Chyba "Rozhraní MAPI nelze -něco-..." při exportu z Outlook Express se řeší tak, že se na stejný stroj nainstaluje MS Outlook z balíku Office. Pak export krásně funguje.
Stačilo tu chybovou hlášku ošetřit textem "přeinstalujte MS Outlook" a ušetřil bych si taky spoustu vrásek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0