Autor Zpráva
jogurt
Profil
Jak se v prikazovem radku dostanu na nejaky disk, kdyz neznam jeho pismeno, ktere ma prirazeno?
Je to problem hlavne s vymenitelnymi disky, disk C ma porad pismeno C, ale treba jedna ta sama pametova karta je jednou E, jindy F a nekdy i G... Vim, jak se jmenuje. Neda se tedy v davkovem souboru prikaz "E:", pripadne "F:" nahradit necim konstantnejsim?
dik J
Miloš
Profil
TEST TEST TEST TEST TEST TEST TEST TEST TEST TEST TEST TEST TEST TEST
(Teď jsem zkoušel odeslat odpověď, ale prý MySQL chyba či co)
DJ Miky
Profil
Miloš
OT: Nezkoušel jsi náhodou poslat zprávu se zpětným lomítkem na konci? :-)
Miloš
Profil
Jestli máš na mysli DOSové okno pod windows a konkrétní hardware (jedna konkrétní flashka, jedna konkrétní paměťová karta…), řešení bych znal:
Miloš
Profil
ve správci disků (Tento počítač —> pravé myšítko —> Spravovat —> Správa disků) tomu konkrétnímu (právě připojenému) zařízení přiřaď natvrdo jedno konkrétní písmeno, pod kterým se to pak bude vždycky hlásit.
Má to ale nevýhodu – bude-li to písmeno náhodou někdy obsazeno něčím jiným, tak v ten okamžik dané zařízení (pod tímto písmenem) nepřipojíš.
Obdobně můžeš flešky a spol připojovat do (prázdného!) adresáře, třeba C:mount
.
Miloš
Profil
DJ Miky
OT: Nezkoušel jsi náhodou poslat zprávu se zpětným lomítkem na konci? :-)
Jo, to je přesně ono. Lekrační ;-)
jogurt
Profil
Miloš
Diky, ve windows vista je spravce disku sice pristupny odjinud, ale dostal jsem se tam a nastavil pametovym SD kartam pismeno Q, takze se neobavam, ze by nekdy bylo obsazeno necim jinym.
J
Miloš
Profil
Jen zcela na okraj – připojoval jsem před asi třema hodinama foťák. Pokusil se obsadit písmeno F, ale to mám obsazené substitucí – adresář Fotky se chová jako disk; jenže tenhle (protože substituce) disk ve správci disků není, takže došlo ke kolizi.
I připojil jsem natvrdo a navždy milý aparát do adresáře !_Fotaoaparat et est post aves ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0