Autor Zpráva
Lolec
Profil *
Da se nejak zjistit heslo do Biosu? mam AMI

THX
Joker
Asi nejjednodušší bude resetovat BIOS.
Lolec
Profil *
sem noob to souvisi s cim? co bych musel udelat?
Miloš
Lolec
sem noob to souvisi s cim?
Používej, prosím, ve svých příspěvcích normální větnou stavbu (interpunkce a pod.) a pokud můžeš, nepis cesky bez carek a hacku, nýbrž směle používej diakritiku.
O co snáze by se výše uvedený shluk slov chápal, kdybys ho formuloval třeba takto:
Jak se resetuje BIOS? (Jsem začátečník a o tomto jsem dosud neslyšel.)
Zkus pochopit, že čím lépe budeš svoje dotazy formulovat, tím spíš ti někdo poradí.

A pokud jde o reset BIOSu, je třeba:
1) Otevřít (rozšroubovat) skříň počítače (není-li, jako ten můj, pořád otevřený), aby ses dostal k základní desce.
2) Na základní desce je mnoho pinů („trčících drátků“), z nichž jsou některé spojeny jumpery (umělohmotnými můstky s kovovým [a tedy vodivým] vnitřkem). BIOS se resetuje spojením konkrétních dvou pinů. Které to jsou, to zjistíš z manuálu k základní desce. Bývá to tam nazýváno reset CMOS, případně clear CMOS.

Pokud ale ty papíry k základní desce nemáš, nedoporučuju experimentovat.
Miloš
A ještě bych rád dodal, že tímto resetem smažeš nejen heslo, ale i všechna uživatelská nastavení, která se liší od výchozích (továrních), jako je například deaktivace integrované zvukovky, přetaktování a podobně.
Railbot
Není jednodušší CMOSku na chvíli vyndat?
Miloš
Railbot
Není jednodušší CMOSku na chvíli vyndat?
Těžko suď; poprvé a naposled jsem to dělal ještě s 386 a nepomohlo ani vyndání na celou noc.
Ale pokud Lolec není manuálně gramloň (nesmí zohýbat švábovi nožičky), může to zkusit, nic tím nepokazí (teda – pokud to nebude dělat při zapnutém PC).
Joker
Aha... tak to mě nenapadlo, ten postup není zrovna pro BFU.

Já osobně bych vzal manuál k základní desce, vypnul, odpojil a otevřel počítač, našel "CMOS discharge" jumper, přehodil na "discharge", chvíli počkal, přehodil zpátky na "normal", zavřel, zapojil a zapnul počítač, vlezl do BIOSu a znovu ho nastavil.
Stejný efekt má odpojit počítač od elektřiny a na chvíli vyndat baterii ze základní desky.

Nějakou jednodušší metodu nevím... možná zkusit Google na nějaké programy na prolomení/vymazání hesla?
Kdysi jsem tuším četl i článek, kde se pomocí sledování změn v BIOSu odchytávalo kde je uložené heslo a následně přepsáním dané oblasti šlo heslo "resetovat".

Ale s podobnými hrátkami bych byl hodně opatrný, jakákoliv chyba při přepisování BIOSu může znefunkčnit celý počítač a náprava bývá dost složitá.

edit: to mám z toho, že neobnovuju stránku.
Silesia
Profil *
Ahoj potřeboval bych poradit. Nějakou záhadou se někomu povedlo zaheslovat Bios na mém kompu, já nebyl doma znáte to a teď co s tím. Manuál k základovce nemám a manuální zručnost není to¨, čím bych vynikal...
je nějaká jiná volba?
Gekon
Silesia
Vyndat baterku asi nebude to, co by se ti líbilo. BTW potřebuješ do toho BIOSu? Něco přenastavil?
cin
Profil *
Zdravim,

nasel jsem stranku s default passwords na AMI bios. Treba ti to pomuze: http://www.cirt.net/cgi-bin/passwd.pl?method=showven&ven=AMI

nebo tady: http://www.xs4all.nl/~matrix/mpwlist.html

Zkus AMI, nebo vyrobce desky.

cin
DAVID
Profil *
ZDRAVIM MAM DOMA LENOVO G505 A NEMUZU SE DOSTAT DO BIOSU CHCETO HESLO JAK HO ZJISTIM ?
lionel messi
DAVID:
Nepíš prosím so zapnutým CAPS LOCKOM.
juriad
DAVID:
Podle toho, co jsem našel, ho nelze zjistit ani resetovat. Jedinou možností je asi přeflashovat celý BIOS, k čemuž potřebuješ netriviální znalosti a speciální zařízení. Shrnuto, ty sám nemáš šanci, lepší servis možná má. Víc ti tady poradit nemůžeme.

A jak už zmínil lionel messi, piš tak, aby se to dalo číst, což obnáší i používání správné velikosti písmen, diakritiky a interpunkce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: